środa, 7 grudnia 2022. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Podium finału Konkursu Policyjnego Uczelni Kwiatkowskiego dla licealistów z Malborka

2019-03-25 12:14:02 (ost. akt: 2019-03-25 12:22:36)

Nikola Kwaśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku wykazała się najlepszą wiedzą w VIII Finale Konkursu Policyjnego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni i zdobyła indeks na wybrane studia na uczelni. Jej szkolny kolega - Marcin Chojnacki - zdobył III miejsce. II miejsce przypadło Oliwierowi Adamczewskiemu z PZS w Redzie. Konkurs patronatem objął Komendant Miejski Policji w Gdyni. Nagrody dodatkowe dla zwycięzców przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników była możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami o służbie, wzięcia do rąk broni lub nowoczesnego wyposażenia, którego używają na co dzień oraz zajrzenia do najnowszych pojazdów służbowych i bojowych różnorodnych formacji mundurowych: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdyni i 7 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Odbyło się to w ramach I Targów Służb Mundurowych na Uczelni Kwiatkowskiego

Test przygotował i opiekę merytoryczną nad konkursem sprawował dr Marek Chrabkowski, wykładowca WSAiB Gdynia i ekspert ds. kryminalistyki i przestępczości oraz prawa karnego.

W finale udział wzięło blisko 300 uczniów: V LO im. płk. Stanisława Dąbka w Gdyni, ZSP4 Malbork, ZSO 2 Kartuzy, ZSP nr 2 im. św. Józefa Patrona Rzemieślników w Chojnicach, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach, PZS Reda, II LO im. Adama Mickiewicza w Gdyni, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie.

Informacja: WSAiB Gdynia