Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Dzień Otwarty w SP3

2019-03-19 09:51:06 (ost. akt: 2019-03-19 09:53:41)

W czwartek 14 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I.

Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom , jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Beata Kacprowicz, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Na początek dzieci pod opieką nauczycieli ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli. Były to zajęcia komputerowe, zjęcia sportowo- taneczne, zajęcia matematyczno- przyrodnicze oraz zajęcia plastyczne. Rodzice zaś zostali na spotkaniu z p. Dyrektor.

Podczas zajęć komputerowych dzieci samodzielnie lub z pomocą nauczyciela odkrywały swoje talenty. W ciągu wyznaczonego czasu wykonywały ćwiczenia zamieszczone na płytach „ Oto ja”. Zadania dotyczyły różnej tematyki np.: wyszukiwanie literek, kolorowanie obrazków za pomocą programu Paint czy grupowanie figur geometrycznych. Wszyscy bardzo sprawnie radzili sobie z obsługą komputera i jednocześnie bardzo dobrze się bawili zdobywając kolejne poziomy.
Dzieci bawiły się również podczas zajęć sportowych. Wspólnie tańczyły przy muzyce, ale także pokonywały tor przeszkód. Każdy świetnie poradził sobie z przeszkodami, udowadniając, że może rozpocząć naukę w szkole.

Tego dnia dzieci brały też udział w zajęciach plastycznych, podczas których samodzielnie wykonywały kotki z płyt CD. Wszystkie dzieci pracowały w skupieniu, by dopracować każdy szczegół. Po skończonej pracy dzieci podziwiały efekt swojej pracy i każdy zabrał swojego kotka na pamiątkę.

Na zajęciach matematyczno- przyrodniczych dzieci rozpoznawały za pomocą dotyku zwierzęta, układały figury geometryczne.

Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2019 r.

Informacja: K.Tomasik, SP3