Piątek, 2 czerwca 2023. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Burmistrz pogratulował najpiękniejszym nastolatkom

2019-03-18 15:20:57 (ost. akt: 2019-03-18 15:25:37)

10 marca br. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyła się gala Miss i Mistera oraz Miss Nastolatek Warmii i Mazur, która była szczególnie szczęśliwa dla naszych kandydatek ubiegających się o koronę w najmłodszej kategorii - Miss Nastolatek została Kinga Bekier a zieloną kartę, również upoważniającą do eliminacji do czerwcowych finałów ogólnopolskich w Warszawie, otrzymała Weronika Kińska.

Sukcesu dziewczynom pogratulował dziś (18.03) burmistrz Marek Charzewski. Nasze najpiękniejsze na spotkanie przyszły z najbliższymi – Kinga z rodzicami, Weronika z mamą. Opowiedziały o przygotowaniach do konkursu, wrażeniach i planach na przyszłość. Obie decyzję o starcie podjęły dość spontanicznie, pierwsza przekonała się do tego pomysłu Kinga i to ona namówiła do udziału Weronikę. Okazało się, że było warto.

Jak same stwierdziły, najbardziej stresującym zadaniem w finale były odpowiedzi na losowo wybrane pytania. Do tego trzeba było zapamiętać układy i choreografie. Było to więc trudne wyzwanie dla kogoś, kto nie miał jeszcze doświadczenia w tego typu imprezach. Teraz powinno być łatwiej, do kolejnego etapu przystąpią z większą pewnością siebie, a my życzymy kolejnych trofeów.

Kinga i Weronika mają również na co dzień wiele wspólnego ze sobą. Obie uczą się w I Liceum Ogólnokształcącym oraz obie tańczą w elbląskim zespole Cherrleader Cadmans. Zaraz po konkursie piękności wzięły udział w Mistrzostwach Polski, w których dotarły aż do finałów.