Poniedziałek, 20 maja 2024. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

MTBS przekazało lokatorom klucze do 15 budynku

2019-03-15 16:08:01 (ost. akt: 2019-03-15 17:04:07)

15 marca o godzinie 14:00 nastąpiło uroczyste oddanie do użytku lokatorom nowego XV już budynku Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, który na zlecenie malborskiej spółki wybudowało Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o.

Krótka uroczystość odbyła się przed budynkiem na ulicy Czerskiego. Wszystkich obecnych przywitała prezes MTBS Małgorzata Ostrowska. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Przewodniczący Rady Nadzorczej MTBS Wacław Kornacki, Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski i przedstawiciele lokatorów.
Następnie burmistrz oraz prezes IPB Iława.

W oddanym budynku znajduje się 40 mieszkań, 2 windy oraz garaże podziemne.
30 mieszkań zostało przekazanych mieszkańcom, którzy wpłacili 30% partycypację, 10 mieszkań zabezpieczono w 2018 roku na potrzeby samorządu.

Lokale te, decyzją komisji mieszkaniowej działającej w Urzędzie Miasta, zostały rozdysponowane wśród seniorów i osób, które przeniosły się do MTBS z mieszkań komunalnych, udostępniając w ten sposób zasób komunalny tym malborczykom, którzy oczekują na przydzielenie lokalu komunalnego.

Budowa rozpoczęła się w styczniu 2018 roku. Najpierw na placu budowy prace wodno-kanalizacyjne przeprowadziła firma Alfa z Kwidzyna. Symbolicznym wbiciem łopaty 12 lutego 2018 roku Małgorzata Ostrowska, prezes MTBS, przekazała plac budowy Iławskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu, które wybudowało również XIV budynek malborskiego TBSu. Mieszkania oddano lokatorom 15 marca 2019 czyli dokładnie rok od momentu, w którym zainteresowane partycypacją złożyły wnioski w siedzibie Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.