Wtorek, 29 listopada 2022. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Pierwszaki dołączyły do grona czytelników Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku

2019-03-15 11:16:34 (ost. akt: 2019-03-15 12:09:59)

Dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku dzień 04 marca 2019 r. pozostanie w pamięci na długo. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna impreza czytelnicza dla najmłodszych uczniów szkoły - uroczystość pasowania na czytelnika.

Gośćmi uroczystości byli wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami oraz pani wicedyrektor Kinga Walczak. Uroczystość przygotowaną przez nauczycielki SP nr1 Wiesławę Skibicką i Elżbietę Jastrzębską - rozpoczęła się od powitania gości i obejrzenia inscenizacji pt. „W bajkowej krainie”, opowiadającej o tym jak bajkowi przyjaciele świętowali urodziny Kopciuszka. Na uroczystość pasowania przybyła także Mądra Księga, która poprosiła dzieci o spełnienie jej pięciu życzeń, dotyczących zasad poszanowania książek. Dobre wróżki, które pojawiły się na uroczystości, pomagały dzieciom odpowiadać na pytania, rozwiązywać zagadki, by zostać czytelnikami biblioteki. Pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem śledzili akcję spektaklu, na koniec podziękowali szkolnym aktorom głośnymi brawami.

W rolę bajkowych postaci wcielili się uczniowie klasy 3b i 3c gimnazjum – Milena Hajnowska, Aleksandra Sosnowska, Aleksandra Polkowska, Paulina Gutowska, Igor Żarski, Jakub Kwella. Konferansjerkę prowadziły – Ania Ciechanowski i Daria Abramowicz.

Po obejrzeniu części artystycznej dzieci z klas pierwszych złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki oraz będą przestrzegać obowiązków czytelnika. Następnie pani wicedyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na czytelnika, książką z biblioteki. Na pamiątkę tego okazałego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz okolicznościową zakładkę do swojej książki.
Uroczystość ta była okazją do wspólnej zabawy oraz pozwoliła dzieciom świetnie się zintegrować. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak SP nr1 w Malborku będzie częstym gościem szkolnej biblioteki i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.