Czwartek, 12 grudnia 2024. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Zamkowe Kameralia - Zdążyć przed północą "Słowa"

2017-01-16 13:48:51 (ost. akt: 2017-01-16 14:03:39)

Partnerzy: Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zapraszają na zupełnie wyjątkowy, niezwykle poetycki koncert w ramach Zamkowych Kameraliów.

21 stycznia (wyjątkowo w sobotę) o godz. 18 w zamkowym Karwanie odbędzie się pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu Zamkowe Kameralia. Tym razem przed malborską publicznością swoją najnowszą płytę pt. "Słowa" zaprezentują muzycy zespołu „Zdążyć przed północą”

Koncert w Malborku odbędzie się 21 stycznia (Uwaga! – wyjątkowo w sobotę ) o godz. 18 w sali Ośrodka Konferencyjnego Karwan, ul. Starościńska 1.

Bilety w cenie 15 zł i ulgowe 10 zł (dla uczniów, emerytów i rencistów) można kupić w kasach Muzeum Zamkowego. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.
Koncert i swoją płytę najlepiej zapowiedzą sami wykonawcy …
Skoro słowo się rzekło… oto jest - nasza nowa płyta, którą pragniemy podzielić się z miłośnikami poetyckiej muzyki, a przede wszystkim z naszymi przyjaciółmi i sympatykami zespołu „Zdążyć przed Północą”.
Płyta „Słowa” jest dla nas szczególna z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że jest to w zasadzie pierwsze wydawnictwo stworzone wspólnie w takim składzie osobowym, w którym gramy na co dzień. Oddaje więc autentyczne brzmienie zespołu, stając się jego artystyczną wizytówką. Granie w trio sprawia nam wiele przyjemności i daje sporo satysfakcji, co mamy nadzieje usłyszą Państwo sięgając po ten krążek.
Po drugie materiał tej płyty jest efektem naszej wspólnej twórczości, rezultatem zderzenia ze sobą trzech różnych osobowości. Bardzo wnikliwe teksty Grzegorza oraz odnajdywane przez niego cytaty Mędrców stały się osnową i leitmotivem całej płyty –stąd też taki, a nie inny jej tytuł. Natomiast szkice i pomysły muzyczne, które kraszą treść literacką są wypadkową naszej wspólnej wrażliwości muzycznej –sumaryczną wartością dodaną i dla nas jest to wartością samą w sobie – tacy właśnie jesteśmy!
I wreszcie po trzecie, pracując nad płytą spotkaliśmy i poznaliśmy wielu niesamowitych i wspaniałych ludzi, co już jest wystarczającym powodem, aby z wiarą i radością kroczyć dalej tą drogą. Każdy rodzaj twórczości wiąże się z potrzebą poszukiwania bądź odnalezienia jakiejś uniwersalnej prawdy o tym, co na co dzień wydaje się zakryte. Wystarczy jednak na chwilę się zatrzymać, wyciszyć umysł i otworzyć serce, a pojawia się odpowiedź i rozwiązanie… Staraliśmy się oswoić czas, by móc się zatrzymać i spróbować odnaleźć tę prawdę w nas samych… Jak pięknie to ujął w słowach nasz zespołowy poeta Grzegorz: …”Słowa niczym ptaki, by istnieć potrzebują przestrzeni... przestrzeni, o której nic nie wiemy, a która bezbrzeżnymi równinami rozciąga się w każdym człowieku, kusząc jednocześnie, aby sercem zrozumieć nieskończoność... Te odwieczne podróże odbywają się wciąż na nowo, są jak fale dobijające do brzegu. Czasami tylko z bolącą tęsknotą, zachłanną jak płomień, można dostrzec samego siebie, gdzieś na progu pomiędzy milczeniem... a słowem”
Zdążyć przed Północą


Zespół „Zdążyć przed Północą” gra w składzie:
Grzegorz Radtke - śpiew , gitara , harmonijka ustna
Tomasz Wiczyński - kontrabas
Mariusz Wilke - gitary

Krótkie noty biograficzne wykonawców::
Grzegorz Radtke
http://m.82-200.pl/2017/01/orig/1-small-331.jpg
- autor tekstów i kompozytor, wokalista i gitarzysta, . Nagrał dwie płyty: pt. „Zamieć wolnych dni” (2011/2012 r.) i „Świt” (2013/2014 r.). Prezentował swoją twórczość m.in. w Radiowej Trójce w programie Piotra Barona „Trzy wymiary gitary”. Brał udział w wielu Festiwalach (m.in. „Bieszczadzkie Anioły”, Festiwal Piosenki Turystycznej „Bazuna” ( wyróżnienie) i wielu innych.

Mariusz Wilke
http://m.82-200.pl/2017/01/orig/2-small-332.jpg
- wspaniały muzyk sesyjny, wirtuoz gitary, długoletni gitarzysta zespołów: „Bez Jacka” i „Smugglers”. Właściciel Studia Nagrań 33, realizator nagrań i reżyser dźwięku. W swoich wieloletnich doświadczeniach artystycznych ma na koncie wiele realizacji płyt jako muzyk sesyjny oraz jako realizator i producent wielu płyt.

Tomasz Wiczyński
http://m.82-200.pl/2017/01/orig/3-small-333.jpg
- absolwent klasy kontrabasu Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przez wiele lat muzyk orkiestrowy Państwowej Filharmonii i Opery Bałtyckiej. Nauczyciel kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Współpracował z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego, Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis, Elbląską Orkiestrą Kameralną. Współzałożyciel i kierownik artystyczny Gdańskiego Kwartetu Kontrabasowego (liczne koncerty w kraju i za granicą), z którym nagrał i wydał płytę CD pt."Four Faces of Basses". Współpracował również z innymi artystami: Kabaret DKD ze Słupska (nagranie płyty CD „Kupić, czy nie kupić”.