Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1

2019-03-14 11:47:57 (ost. akt: 2019-03-14 12:00:23)

9 marca Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku szeroko otworzyła drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów. W tym dniu odbył się Dzień Otwarty Szkoły, tym razem pod hasłem „Zielona wiosna- Jedynka radosna”.

Uroczystego otwarcia dokonali dyrektor naszej szkoły Sławomir Kempa oraz wicedyrektor Kinga Walczak. Spotkanie to uświetnił występ zespołu wokalnego. Dzieci otrzymały kolorowe karty zadań i wyruszyły poznawać szkołę. W sześciu salach czekały na młodych odkrywców różnorodne zajęcia, które wykonywali pod okiem i z pomocą nauczycieli uczących w naszej szkole oraz Samorządu Szkolnego.

W pierwszej sali - „ Kubeczkowy zawrót głowy” dzieci z kolorowych kubeczków układały „Wieżę do nieba”, programowały biedronkę robota Blue-Bota, a na macie do skakania odszukiwały zakodowaną drogę Pszczółki Mai do jej przyjaciela Gucia.

Wielbiciele klejenia, rysowania i wycinania mogli zaprezentować swoje umiejętności w sali –„Znaki wiosny”. Z kolorowych kuleczek i wyciętych elementów powstawały pierwsze, wiosenne kwiaty i ptaki.

W trzecim gabinecie czekał na przyszłych pierwszoklasistów-„Wiosenny misz-masz”, a tam dzieci zamieniły się w archeologów, wykonywały gałgankowe pomponiki. Na drewnianych deseczkach wypełnionych gwoździkami układały ciekawe wzory i figury geometryczne z gumek recepturek.

W „Tęczowym zakątku” dzieci mogły poczuć się prawdziwymi naukowcami tworząc tęczowe doświadczenia. Wywołały kolorowy deszcz i skittlesową tęczę. Zakończeniem zmagań w tej sali było tworzenie tęczy z kolorowej soli zamkniętej w szklanej buteleczce. A jeszcze, gdyby tego było mało mogły posmakować kolorów tęczy. Jak? Jedząc galaretkę.

W świetlicy czekały na przyszłych uczniów – „Stolikowe konstrukcje” czyli zadania rozwijające logiczne myślenie, kreatywność, pomysłowość. Z kolorowych klocków powstały oryginalne budowle, które do tej pory można podziwiać.

Ostatnią salą zwiedzania była „Wielka sala zabaw”, na której dzieci „wyginały śmiało ciało” pokonując wiosenny tor przeszkód, skonstruowany z różnorodnego sprzętu sportowego.

Po wzorowym wykonaniu zadań każdy przyszły uczeń naszej szkoły otrzymał 6 kolorowych pieczątek. Na wiosennym straganie mógł je potem zamienić na niespodzianki i wziąć udział w loterii. Nagrodą główną był kolorowy szkolny plecak, który szybko znalazł właściciela. Po takiej aktywności każdy uczestnik musiał zregenerować swoje siły słodką przekąską.

To był bardzo udane spotkanie. Miło było nam gościć tak liczne rzesze dzieci wraz z opiekunami. Dziękujemy za zainteresowanie i od września zapraszamy do naszej szkoły.

Tekst i zdjęcia: Mariola Wielgosz