Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Sobotni wieczór na rockowo w Alternatywie. Wystąpią trzy zespoły

2019-03-14 08:51:07 (ost. akt: 2019-03-14 08:52:14)

Alternatywa nie zwalnia tempa. 16 marca (sobota) o godz. 20 proponuje koncert trzech zespołów. Wystąpią: Men Of The Wild Age i Merge Conflict z Warszawy oraz doskonale znany Taroth.

Men Of The Wild Age (MOTWA) to zespół stoner/hard rockowy, założony latem 2016 roku w Warszawie. Grupa czerpie swoje inspiracje z klasyki gatunku stoner, doom i hard rocka.

Muzyka opiera się na mocnej i dynamicznej sekcji rytmicznej, nisko strojonych gitarach i pełnych harmonii riffach, które przekładają się na klimatyczne i bardzo energetyczne utwory. Całość wzbogaca głęboki i pełen wyrazu wokal.
Taroth to grupa rockowa, grająca hard rocka w latach 1984-87 w Nowem nad Wisłą. Został reaktywowany jesienią 2015 roku z inicjatywy byłego gitarzysty, a teraz basisty Mariusza Redlińskiego. Wobec braku możliwości odtworzenia pierwotnego składu, na perkusji grał Grzegorz Kłos (Panzerfaust), śpiewał początkowo Krzysztof Kita (The Castle), którego niebawem zastąpiła Anita Podgórska. W tym składzie, po odtworzeniu części repertuaru z lat 80-tych i dokomponowaniu kilku nowych utworów, zespół zadebiutował ponownie na scenie w maju 2016 roku. Po kolejnych zmianach składu (Mariusza Redlińskiego zastąpił Radosław Jabłoński (Panzerfaust), a Anitę Podgórską – Pamela Kowalska) Taroth w 2018 roku zarejestrował pierwszą płytę pod tytułem „Krucjata”. Po wydaniu płyty muzycy zespołu Panzerfaust opuścili grupę, zaś Taroth rozpoczął serię koncertów promujących album w obecnym składzie. W połowie roku 2019 Taroth planuje rejestrację drugiego albumu.

Merge Conflic jak sam o sobie mówi, jest organizatorem muzycznych podróży z posępnego, przemysłowego Birmingham lat 70. do deszczowego Seattle lat 90. z przystankami na bluesowych rozdrożach.
Zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Bilety w cenie 15 zł do kupienia przed koncertem, który rozpocznie się o godz. 20.