Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

SP 9 w półfinale wojewódzkim IV edycji Pomorskich Meczy Matematycznych

2019-03-13 13:59:34 (ost. akt: 2019-03-13 14:00:30)

W piątek, 8 marca „dziewiątka” odniosła kolejne zwycięstwo meczowe w ramach rozgrywek IV edycji Pomorskich Meczy Matematycznych.

Mecz ćwierćfinałowy odbył się w Starogardzie Gdańskim i zakończył wynikiem 40:33 dla naszej szkoły. Mecze matematyczne to forma zawodów matematycznych, w których biorą udział 10-osobowe zespoły uczniów. Podczas rozgrywki zawodnicy wspólnie rozwiązują w ciągu godziny zestaw 10 zadań, przygotowywanych przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego, a następnie w ciągu kolejnej godziny drużyny „wywołują” się do odpowiedzi, która polega na podaniu rozwiązania zadania i prezentacji sposobu jego rozwiązania. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie wraz z pełnym rozumowaniem matematycznym drużyna może otrzymać maksymalnie 10 punktów, ale zawodnicy mogą również zadania odbijać i przejmować swoje rozwiązania i punkty. Mecz kończy się, kiedy drużyny rozwiążą po 4 zadania. Przy czym zwycięstwo w meczu zależy nie tylko od wiedzy matematycznej, ale również od przyjętej strategii rozgrywki. Na etapie ćwierćfinałów SP 9 wybrała się do Starogardu Gdańskiego.

Drużyna SP 9 rozwiązała dobrze wszystkie zadania, podane przez drużynę przeciwną uzyskując wysoką liczbę punktów (po 10 za dwa zadania i po 9 za kolejne dwa), poza tym 2 punkty zdobyła w ramach tzw. „przejęcia” dopowiadając rozwiązanie do zadania prezentowanego przez przeciwników. Mecz półfinałowy ,,dziewiątka’’ zagra z Gdańską Autonomiczną Szkołą Podstawową w dniu 2 kwietnia 2019 r. Jesteśmy jedną z czterech najlepszych drużyn naszego województwa , a warto przypomnieć, że do tegorocznej, IV edycji zgłosiło się prawie 50 szkół podstawowych.

Mocno trzymamy kciuki za uczniów – Andrzeja Dąbrowskiego, Gabrysię i Martynę Bąk, Roksanę Binerat, Marcela Neubauera, Jasia Piekarskiego, Julkę Tetkowską, Amelkę Łaszewską , Magdę Krzemianowską, Stasia Siuciaka i Szymona Musiała.
Drużynie i ich opiekunowi – pani Bożenie Wereszczyńskiej serdecznie gratulujemy i życzymy dotarcia do finału.

Tekst i zdjęcia: Archiwum SP 9