Wtorek, 7 grudnia 2021. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Zespoły taneczne z MCKiE wystąpiły na festiwalu w Bydgoszczy

2019-03-12 14:06:42 (ost. akt: 2019-03-12 14:11:42)

9 marca 2019 roku, zespoły Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji: BURSZTYNKI, CALINECZKI i KRASNALE, wyjechały na Ogólnopolski Festiwal Tańca TANECZNE MIRAŻE do Bydgoszczy. Poniżej relacja Celiny Pacanowskiej z wyjazdu.

W konkursie uczestniczyło ponad pół tysiąca tancerzy z całej Polski. Miłym dodatkiem konkursu był udział tancerzy z Rosji. Tancerze przyjechały z Łodzi, Kołobrzegu, Szczecina, Włocławka, Rumii, Inowrocławia, Szczecinka, Świecia, Wąbrzeźna, Bydgoszczy, Malborka itd. Nasze zespoły prezentowały się w 13 pozycjach tanecznych, gdzie 10 naszych układów zakwalifikowało się do czołówki najlepszych zespołów i tancerzy z Polski. Jest to dla mnie niesamowity sukces, radość i chęć do dalszej pracy. W kategorii zespoły do 9 lat, KRASNALE zajęły III miejsce, w kat. 10-11 lat CALINECZKI JUNIOR (JAZZ) zdobyły III miejsce, CALINECZKI (KOTY) IV miejsce, i w kat. 14-15 lat BURSZTYNKI wytańczyły II miejsce.

W każdej kategorii było po 10 zespołów. Największe zmagania były w kategorii soliści, ale i tu moi podopieczni weszli do ścisłego finału. W kat. soliści do 9 lat na 20 uczestników nasza KAJA REJ zdobyła VII miejsce, w kat. 10-11 lat na 26 solistów nasza JULIA KUZIKOWSKA zdobyła VII miejsce, a był to jej pierwszy występ, super niespodzianka.

Najbardziej liczna kat.12-13 lat, bo liczyła aż 32 solistów, w której również debiutowała nasza Zuzia Wąsik i otrzymała V miejsce. Ogromny szacun dla Zuzi, poziom był bardzo wysoki, ale Zuzia oczarowała Jurorów swoją skromnością i sercem zdobywając bardzo wysokie noty.

W kat. 14-15 lat na 20 solistów, pełna wdzięku Martynka Kraske zdobyła III miejsce. Technika wykonania naszej Martynki jest pełna podziwu. Malborskie zespoły wystąpiły też w kat. duety i tak: do 9 lat i III miejsce wytańczyły nasze najmłodsze bo 6 letnie, pełne wdzięku i zaangażowania KAJA REJ i HANIA RYŚ. W duetach 10-11 lat i II miejsce wytańczyły: KAROLINA KOZIKOWSKA i MILENA RYŚ. Oba duety po raz pierwszy tańczyły w tym składzie na Festiwalu, same układały figury i ciężko pracowały na taki sukces.

Jestem bardzo dumna ze swoich tancerzy, gdyż ich zaangażowanie i chęć do pracy dodaje mi jeszcze większych skrzydeł do dalszej pracy. Dziękuję zespołom, solistom i duetom za piękne pokazy oraz postawę jaką pokazałyście, iż należy razem z innymi zespołami cieszyć się i gratulować każdemu tancerzowi. Dziękuję rodzicom za pomoc, Karolinie Hajdukiewicz za piękne fryzury i super zdjęcia, Darii Sierla za pomoc w szyciu strojów.

Przed nami kolejne festiwale, życzę dalszych sukcesów.
Celina Pacanowska