Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Dołącz do Godziny dla Ziemi WWF

2019-03-12 12:42:17 (ost. akt: 2019-03-25 10:52:51)

30 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. Zamierzamy wyrazić w ten sposób troskę o przyszłość środowiska naturalnego.

Malbork przyłączył się do akcji po raz kolejny. W tym roku w trakcie "Godziny dla Ziemi" wyłączona zostanie iluminacja murów miejskich przy Szkole Łacińskiej. Zachęcamy również mieszkańców naszego miasta do symbolicznego przyłączenia się do wspólnej akcji.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.

Godzina dla Ziemi WWF jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Kojarzona jest głównie z tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Polsce w ciągu czterech lat
akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. W zeszłym roku promowaliśmy ideę ochrony Puszczy Karpackiej, wcześniej potrzebę ochrony jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce - Wisły, poprzednio ochronę populacji wilka w Polsce, a przed czterema laty krytycznie zagrożoną bałtycką populację morświna. Wszystkie prowadzone przez nas akcje uzyskiwały bardzo szerokie poparcie społeczne, dzięki któremu udało nam się zmieniać rzeczywistość i ograniczać problemy
przyrodnicze.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”.