Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Regionalna Liga Hokeja na Lodzie zakończyła swoje rozgrywki

2019-03-12 12:08:29 (ost. akt: 2019-03-12 12:26:32)

W IX edycji rozgrywek uczestniczyło sześć zespołów. Do ostatniej kolejki nie wiadomo było kto wygra rywalizację.

Przypomnijmy że 7 poprzednich rozgrywek zwyciężali gospodarze, tylko raz przegrywając rywalizację z zespołem Marvin's Gdańsk. Tym razem niespodziankę sprawił zespół Orły Borowiak Czersk, który w bezpośrednim meczu zwyciężył gospodarzy Bombers Malbork tym samym pozbawił malborczyków kolejnego zwycięstwa w lidze spychając zespół na trzecie miejsce. EH Wiking także miał szansę na ostateczny triumf w rozgrywkach jednak nieoczekiwanie przegrał mecz z Grizzlies Gdynia na zakończenie rozgrywek RLH zajmując ostatecznie III miejsce. Gdynianie zajęli IV miejsce a tuż za nimi zespół Gryfa Tczew i Grom Morąg. W rozgrywkach ligowych łącznie uczestniczyła ponad setka zawodników, w tym ósemka wychowanków Klubu UKS Bombek SP3. Organizatorem zmagań RLH był OSiR oraz UKS Bombek SP3.

W miniony weekend w Malborku rozegrany został IX turniej mini hokeja na lodzie dla najmłodszych. W zawodach uczestniczyła ponad setka małych hokeistów. Niestety malborski zespół UKS Bombek SP3 zajął piąte miejsce. Zwyciężyły Pantery Gdańsk przed MKS Sokoły Toruń, HUKS Niedźwiadki Gdynia i UKS Wikigowie Elbląg. W składzie malborskiej drużyny zagrali: Stanisław Simiński, Patryk Wojciechowski, Mariusz Muczeński, Bartek Małyj, Antek Szczepkowski, Marcel Lewandowski, Krzysztof Komar, Filip Kujawa, Bartek Dorobek, Marcel Sarnowski, Cyprian Rabażyński, Mateusz Kolitz, Kacper Cybulski, Alex Dochniak.
Małych hokeistów czekają jeszcze turnieje w Gdańsku (mistrzostwa województwa pomorskiego - 16 marca), 23 marca w Gdyni i 30 marca w Bydgoszczy. Jednak przygotowywać się do nich będziemy już bez treningów na lodzie ponieważ już od tego tygodnia lodowisko jest już zamknięte.

W kategorii U12 w lidze żak młodszy rywalizuje 9 zespołów. W miniony weekend UKS Bombek SP3 rozegrał swój kolejny mecz przeciwko MKS Sokoły Toruń. Był to mecz rewanżowy, wcześniej nasi hokeiści zwyciężyli zespół z Torunia. Tym razem jednak było inaczej, wspólny malborsko - elbląski zespół, który swój mecz rozgrywał na lodowisku w Elblągu przegrał z MKS Toruń 6:15. Niewątpliwie głównym powodem przegranej był brak drugiego bramkarza, który musi rozegrać jedną z trzech tercji w meczu. Dlatego też kolejny raz w bramce musiał stanąć zawodnik, który na co dzień gra w "polu" jako napastnik. Jednak pomimo przegranej UKS Bombek SP3 zajmuje na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego 5 miejsce ze stratą 3 pkt za Legią Warszawa I (3 mecze rozegrane mniej), 9 pkt przed MKS Sokoły Toruń (2 mecze rozegrane mniej). Po rozgrywkach zasadniczych rozpocznie się rywalizacja o miejsca, zatem do rozegrania zostanie jeszcze 8 meczy.

W kategorii U14 UKS Wikingowie Elblag w której grają zawodnicy UKS Bombek SP3 Malbork rozegrała dwa mecze z zespołem Legii Warszawa. Niestety obydwa przegrane, pierwszy 3:14 ale nastepny rozegrany w dniu następnym był bardzo wyrównany i dopiero w trzeciej tercji legioniści wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu dzięki czemu zapewnili sobie awans do finałów mistrzostw Polski w hokeju na lodzie w kategorii U14. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej wspólna drużyna U14 zwyciężyła 8:7 lidera rozgrywek w kategorii U14 zespoł MKS Sokoły Toruń jednego z faworytów finałów mistrzostw Polski. Ósmą bramkę strzeliła Maja Brzezińska zaledwie 28 sekund przed końcem meczu. Na uwagę zasługuje fakt, że sześć z pośród ośmiu bramek strzeliły dziewczyny (Olga Jaskulska - 2, Magda Łąpieś - 1, Julia Grzelak - 2, Maja Brzezińska - 1 oraz Bartek Seńko i Kacper Dorobek z Malborka po jednej). W zespole z Torunia zagrał Michał Muczeński - 2 asysty i Tymoteusz Górnik, zawodnicy UKS Bombek SP3 grający na wypozyczeniu w MKS Sokoły.

Grali też inni zawodnicy Bombek SP3 na wypożyczeniu w miniony weekend.
Michał Muczeński - wypożyczony do MKS Sokoły Toruń w U14 zagrał w dwóch meczach przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk (asysta), zespół Michała zapewnił sobie awans do finałów MP wygrywając 19 meczy i tylko dwie porażki w lidze - z GKS Stoczniowiec i właśnie z UKS Wikingowie Elbląg wspólna drużyna z malborczykami w składzie.

Michał Sadowski zagrał w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku. Niestety zespół Michała SMS Toruń przegrał dwa mecze ligowe, wygrywając tylko jeden i musiał się pożegnać z rywalizacją zajmując trzecie miejsce w grupie i ostatecznie szóste miejsce w rozgrywkach. Michał będzie jeszcze rywalizował w Centralnej Lidze Juniorów w kategorii U20, być może zagra też kolejny wychowanek malborskiego Bombka bramkarz Bartosz Grabara.
Michał Nawrocki zawodnik UKS Bombek SP3 grający na wypożyczeniu w Dusseldorfer EG w Niemczech zagrał w miniony weekend dwa mecze w grupie mistrzowskiej (6 najlepszych zespołów w Niemczech) przeciwko Bad Tolz. Jeden z meczy zespół Michała zwyciężył, kolejny przegrany, ostatecznie DEG zajął szóste miejsce w rozgrywkach grupy mistrzowskiej w całej lidze U17 w której rywalizuje 20 najlepszych zespołów grupy A i B. W dniach 22-26 marca Michał będzie rywalizował w Mistrzostwach Niemiec o medale a 24-28 kwietnia będzie walczył o medale w mistrzostwach Polski w kategorii U16 dla Klubu MKS Sokoły Toruń, który zapewnił sobie awans z pierwszego miejsca w grupie w rozgrywkach Kujawsko Pomorskiego Związku Hokeja na Lodzie. Michał zagrał także w III lidze hokeja na rolkach w kategorii seniorów. Jego zespół Monheim Skunks zwyciężył po karnych a Michał strzelił jedną z bramek.

Nadesłał: Sławomir Nawrocki