Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Pracowity weekend zawodników MAL WOPR

2019-03-11 11:08:19 (ost. akt: 2019-03-11 11:42:23)

Bardzo pracowicie spędzili weekend pływacy MAL WOPR. Najmłodsi wzięli udział w bardzo atrakcyjnych zawodach w Bydgoszczy, zaś Paulina Cierpiałowska rozpoczęła swoją walkę o kolejny międzynarodowy mityng na pięknym obiekcie w Łodzi.

http://m.82-200.pl/2019/03/orig/received-2386616144703371-4252.jpg Do Bydgoszczy na I Wiosenne Zawody Pływackie Wakacje.pl, wyjechało dziewiętnaścioro pływaków MAL WOPR z roczników 2007-2010. W pierwszym bloku startowały dziewięciolatki na czele z niepokonanym Kacprem Patoką. Nasz pływak spisał się rewelacyjnie. W obu swoich startach nie tylko poprawił swoje rekordy życiowe ale także pozostawił daleko w tyle wszystkich rywali. Złote medale zawisły na szyi Kacpra po wyścigach na 50m stylem dowolnym i grzbietowym, dzięki czemu wygrał też klasyfikację generalną dziewięciolatków. Cieszy szczególnie fenomenalny czas uzyskany w stylu dowolnym, w którym nasz pływak zatrzymał stoper po 36,96s. Postawa naszego mistrza, jego skupienie podczas zawodów pozwala wierzyć w następne sukcesy, szczególnie, że kolejny start będzie miał miejsce na wielkiej imprezie w Łodzi. Także pozostała trójka najmłodszych może być z siebie zadowolona po występach w Bydgoszczy. Oliwia Sawicka, Julia Rogozińska oraz Jan Pindel zaliczyli po dwa rekordy życiowe i mogli cieszyć się ze specjalnie na tę okazję odlewanego medalu, który wraz z pakietem startowym odebrał każdy z młodych zawodników. Starsi pływacy musieli już o medale mocno powalczyć. Bydgoskie zawody mogą bowiem oprócz atrakcyjnej oprawy, poszczycić się bardzo silną i liczną obsadą. W sobotę na słupkach startowych w Bydgoszczy stanęło aż 854 zawodników. Tym bardziej cenne są więc dwa kolejne medale, które zdobyli Sławomir Szpaczyński- srebro na 50m stylem motylkowym oraz Dawid Patoka- medal brązowy na 50m stylem grzbietowym. Do tego Sławek zanotował jeden, a Dawid dwa nowe rekordy życiowe. Dwie życiówki mają na swoim koncie po sobotnich zmaganiach jedna z najmłodszych stażem i wiekiem zawodniczek MAL WOPR Oliwia Bieniecka, świetnie pracujący ostatnio na treningach Olaf Gwiazdowski i Cyprian Piróg, a także bardzo zmotywowany Antoni Rozalewicz. Po jednym rekordzie życiowym mogą zanotować również Anna Czerwińska i Karolina Kwitnewska. O dużym pechu może mówić Igor Jastrzębski, który w obu swoich startach otarł się o podium, na 50m stylem dowolnym był czwarty zaś grzbietowym piąty. Czwarta była także po doskonałym występie na 50m stylem motylkowym młodziutka, dziesięcioletnia Hania Rozalewicz. Miejsce szóste zajął Patryk Grapentyn, dwukrotnie ósma była Michalina Zielska, także ósma Nikola Zborowska. W zawodach startowali też Agata Kupińska, która tuż przed pierwszym wyścigiem zaliczyła bolesny upadek, a także Igor Marchlewski, któremu nie udało się ostatnio wykonać odpowiedniej pracy treningowej ale cieszy jego postawa i chęć do walki na zawodach.

W tym samym czasie co najmłodsi pływacy MAL WOPR startowała też najlepsza obecnie zawodniczka naszego klubu Paulina Cierpiałowska. Startem w Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Paula rozpoczęła walkę o kolejny międzynarodowy mityng, który odbędzie się na początku maja w Oświęcimiu. Formuła zawodów w Zatoce Sportu w Łodzi uwzględniała starty zawodników spoza województwa tylko w klasyfikacji open. Swój występ nasza pływaczka rozpoczęła z bardzo wysokiego C, bowiem na dystansie 100m stylem motylkowym z czasem 1:04,82s zajęła 3 miejsce w klasyfikacji wszystkich ponad 60 startujących pływaczek. Wyprzedziły ją tylko dwie utytułowane zawodniczki o 4 i 5 lat starsze od Pauliny. W czterech z pięciu startów w Łodzi nasza kadrowiczka zanotowała nowe rekordy życiowe, a co najważniejsze wszystkie pięć wyników to najlepsze wyniki zawodniczki 14-letniej w naszym kraju w tym sezonie. Dzięki temu malborska zawodniczka mocno zaakcentowała swoją obecność w gronie najlepszych w kraju. Już za dwa tygodnie ona ale także siódemka jej kolegów klubowych z rocznika 2005 weźmie udział w zawodach Arena Grand Prix Polski, które odbędą się w Lublinie. Udział w imprezie centralnej będzie dla malborczyków nie tylko przygotowaniem do lipcowych Mistrzostw Polski ale również okazją do spotkania się z najlepszymi seniorami w naszym kraju.

Informacja: MAL WOPR Malbork