Piątek, 31 marca 2023. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Trzej Tenorzy zaśpiewali z okazji Dnia Kobiet

2019-03-11 08:47:44 (ost. akt: 2019-03-11 09:01:19)

Autor zdjęcia: Bartosz Jeromin

8 marca w Karwanie Muzeum Zamkowego z okazji Dnia Kobiet odbył się koncert "Trzech tenorów i kobieta".

Przed malborską publicznością wystąpili Piotr Bracichowicz, Sylwester Targosz – Szalonek, Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska.

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze arie z operetek, uwielbiane przez publiczność porywające popisowe pieśni neapolitańskie, songi musicalowe, niezapomniane piosenki z repertuaru światowego oraz popisowe „zbiorówki” tenorowe oparte na doskonale znanych przebojach Jana Kiepury.

Publiczność bawiła się przy znanych i lubianych utworach m.in. „O, sole mio!”, „Granada”, „Torna a Surriento”, „Funiculi funicula”, „Cielito lindo”, „Brunetki, blondynki”, „Nonin, ach uśmiechnij się” piosenki „Volare”, „Besame mucho”, „Delilah”, „Tak całkiem bez dziewczątek” z operetki „Księżniczka Czardasza” Emmericha Kalmana, „Yokohama” z operetki „Wiktoria i jej Huzar Paula Abrahama, duet Boniego i Ferryego „Artystki z Varietee” z operetki „Księżniczka Czardasza” Emmericha Kalmana.

Nie zabrakło klimatów musicalu m.in. z "Nędzników" oraz hitów muzyki filmowej z repertuaru m.in. Celine Dion czy Whitney Houston. które prezentowała Anna Jurczyńska.

Fotorelacja: Bartosz Jeromin, MCKiE