Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Otwarcie "domu organizacji" - COP rozpoczął działalność przy ul. Grunwaldzkiej

2019-03-08 12:56:49 (ost. akt: 2019-03-08 12:57:48)

W czwartek 7 marca w budynku dawnej Fabryki Tytoniu, siedzibie Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw odbyło się symboliczne otwarcie "domu organizacji", na które zaproszeni zostali przede wszystkim przedstawiciele malborskiego trzeciego sektora. Przez najbliższe trzy lata Centrum Organizacji Pozarządowych w Malborku prowadzić będą Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw i Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego.

Na wstępie spotkania Prezes Fabryki Inicjatyw Pani Anna Szade opowiedziała o obecnej działalności Spółdzielni, możliwościach jakie daje organizacjom pozarządowym budynek, w którym odbyła się uroczystość. Powodzenia w dalszej pracy i skupianiu wokół siebie działalności wielu malborskich organizacji pozarządowych życzyli Burmistrz Malborka Marek Charzewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz. Głos zabrali również Andrzej Panek przewodniczący Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych oraz Artur Rajkowski z Fundacji Pokolenia prowadzący podobną działalność w sąsiedzkim Tczewie. Następnie obecni mieli możliwość zwiedzenia siedziby Spółdzielni oraz wspólnych rozmów.

Prezes Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw zachęcała wszystkich przedstawicieli organizacji, tych małych i tych dużych, do wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń i twórczej pracy na rzecz nowych pomysłów, które przyczynią się do wspólnego działania na rzecz dobra naszej lokalnej społeczności. Kolejną okazją do wspólnego spotkania malborskich NGOsów będzie organizowane w Spółdzielni Socjalnej 21 marca Malborskie Forum Pomocowe - na które zaprosił jego pomysłodawca Krzysztof Hajbowicz.