Sobota, 24 lutego 2024. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

W piątek koncert w Alternatywie

2019-03-07 08:39:04 (ost. akt: 2019-03-07 08:44:33)

Malborski klub Alternatywa zaprasza 8 marca na koncert, podczas którego wystąpią trzy zespoły: proAge, Frontal Cortex i CEREUS. Początek imprezy o godzinie 20:00

Zespół proAge konsekwentnie tworzy muzykę stylistycznie trudną do jednoznacznego sklasyfikowania. Większość utworów osadzonych jest w klimatach progresywnego grania, jednak w repertuarze zespołu sporo jest utworów ciężkich, zahaczających o progresywny metal, jak i utworów łagodniejszych, klimatycznych i przestrzennych.
Znak rozpoznawczy zespołu to ekspresyjny wokal, niebanalne teksty, pięknie współbrzmiący duet gitara-klawisze oraz solidna sekcja rytmiczna. Zespół ma w swoim dorobku dwie EP-ki, dwa wydawnictwa koncertowe oraz dwa albumy, najnowszy “MPD” z roku 2019 oraz album “Odmienny stan rzeczywistości” z roku 2017. Obie płyty zostały wydane przez wytwórnię Lynx Music w polskiej, i angielskiej wersji językowej.

Zespół jest półfinalistą konkursu Antyfest 2017 zorganizowanego przez Antyradio. Koncerty proAge są pełne energii i pozytywnej atmosfery, zespół potrafi nawiązać z publicznością więź pozwalającą na wspólne przeżywanie muzyki, zarówno tej wprawiającej ciało w ruch, jak i tej, skłaniającej do wyciszonej refleksji.

Zespół proAge tworzą:
Mariusz Marysia Filosek — wokal
Arek Aru Grybek — perkusja
Krzysztof Walczyk — klawisze
Sławek Yeahlon Jelonek — gitara
Roman Romano Simiński — bas
https://www.facebook.com/proAgeBand/
http://www.proageband.pl
https://www.youtube.com/channel/UCQjD0ofanZ58DQzr5UxJtpA

Frontal Cortex to polski zespół muzyczny, założony w 2015 roku w Olsztynie. Muzyka zespołu to bardzo emocjonalna mieszanka rocka i metalu progresywnego oraz art rocka. Swoje teksty opierają na filozofii humanistycznej oraz osobistych doświadczeniach. Od początku działalności w skład grupy wchodzą wokalista i basista Grzegorz Gołaszewski, perkusista Bartosz Kukuć oraz gitarzyści Rafał Piegat i Łukasz Gołaszewski.
W październiku 2018 odbyła się premiera pierwszej płyty zespołu, zatytułowanej "Passage".

Zespół Frontal Cortex tworzą:
Grzegorz Gołaszewski - wokal, gitara basowa
Łukasz Gołaszewski - gitara
Rafał Piegat - gitara
Bartosz Kukuć - perkusja
http://frontalcortex.pl
https://www.facebook.com/frontalcortex.band/
https://frontalcortex.bandcamp.com
https://www.youtube.com/channel/UCxhDFCVoTrhlt0qR5gKn7MQ

Warszawski zespół CEREUS określa swoją muzykę mianem post-progress , to wypadkowa inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz postmetalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu. W maju 2013 roku CEREUS opublikował EP Light Under The Blue Wave, a następnie w 2014 wydał 3-track singla Cassiopeia. W tym czasie zespół brał udział w kompilacjach takich jak Progstravaganza XIX: Convergence i Post-Rock.PL: Cold Wind Is the Promise Of a Storm.
W 2018 roku do sklepów trafił duży, debiutancki album „Dystonia” (patronat Lynx Music). Zespół zaprezentował się w Telexpress, Polskim Radio i TVP a płyta Dystonia była gorąco przyjeta min. przez Teraz Rock oraz Metal Hammer.

Zespół CEREUS tworzą:
Michał Dąbrowski - wokal
Paweł Sikora – gitara, ambient
Patryk Woźniak – gitara, synths
Konrad Pawłowski - bas
Maciej Caputa – perkusja
https://www.facebook.com/cereusband
https://cereus.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=LnMc9d6qt5c

Bilety:
20 zł przedsprzedaż
25 zł w dniu koncertu

Malbork:
godz. 20 - Cereus
godz. 21 - proAge
godz. 22 - Frontal Cortex