Sobota, 3 grudnia 2022. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Joannici zapraszają na kurs pierwszej pomocy

2019-03-04 12:14:35 (ost. akt: 2019-03-04 12:16:01)

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy Oddział Miejscowy w Malborku zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kursie pierwszej pomocy.

Kurs trwał będzie 16h zegarowych i zostaną na nim omówione zagadnienia takiej jak: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zasady powiadamiania służb ratowniczych, ocenę podstawowych parametrów życiowych ABC, ułożenie w pozycji przeciwwstrząsowej i bocznej ustalonej, zebranie wywiadu SAMPLE, resuscytację bezprzyrządowa osób dorosłych i dzieci, pomoc przy zakrztuszeniu wraz z zatrzymaniem akcji serca, badanie osoby z obrażeniami ciała, identyfikacja i zaopatrzenie urazów zagrażających życiu. Kurs zakończy się wewnętrznym egzaminem a każdy kursant otrzyma zaświadczenie o odbyciu takiego właśnie kursu.

Termin: 23-24 marca 2019
Miejsce: Malborskie Centrum Wolontariatu, ul. Stare Miasto 21/3
Koszt: 50 zł od osoby
Kontakt: 512-567-343 i malbork@joannici.org.pl


Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
W razie potrzeby zostaną utworzone kolejny grupy szkoleniowe.
* Prowadzimy także szkolenia dla grup zorganizowanych.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezmiernie ważna i każdy człowiek powinien ją posiadać. Nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać, oby jak najrzadziej, nie mniej jednak prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy jest znaczące dla zdrowia i życia drugiego człowieka.

Oddział Miejscowy Stowarzyszenia został zreaktywowany, obecnie należy do niego ponad 20 osób, w tym ratownicy medyczni, ratownicy kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz ratownicy Pierwszej Pomocy. Można nas spotkać na różnego rodzaju wydarzeniach plenerowych podczas pieszych patroli medycznych. Regularnie się także spotykamy na ćwiczeniach, aby w wiedzieć jak się zachować w sytuacjach nagłych oraz by teoria nie została tylko teorią. Prowadzimy także otwarty nabór do grupy medycznej. Jeśli interesujesz się pierwszą pomocą lub fascynuje Cię ratownictwo- serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Warto nadmienić, iż działalność stowarzyszenia jest możliwa dzięki współpracy z Centrum Wolontariatu - wszyscy jesteśmy wolontariuszami ze specjalizacją ratowniczą.