Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

World Tour Malbork - podpisano umowę na organizację zawodów siatkówki plażowej

2019-03-01 13:58:14 (ost. akt: 2019-03-01 14:22:43)

W Muzeum Zamkowym w Malborku odbyła się konferencja prasowa podczas której podpisano umowę na organizację World Tour Malbork - zawodów siatkówki plażowej mężczyzn, w których udział weźmie 32 zespoły. Impreza odbędzie się w Malborku w dniach 1-4 sierpnia 2019 r.

Na potrzeby turnieju organizatorzy przygotują plażę w bardzo malowniczym miejscu. To pozwoli całej społeczności siatkówki plażowej doświadczyć chwili, którą zapamiętają na całe życie.

Turniej odbędzie się w fosie północnej malborskiego zamku. Bliskość krzyżackiej warowni gwarantuje wyjątkową atmosferę zarówno dla publiczności, jak i graczy. Współorganizatorami wydarzenia są Muzeum Zamkowe w Malborku, Miasto Malbork oraz Starostwo Powiatowe w Malborku.

Umowę o organizacji wydarzenia podpisali Bartłomiej Sobstyl reprezentujący organizatora firmę Proskos, Janusz Trupinda, Marek Charzewski, Mirosław Czapla i Waldemar Lamkowski.

Od jakiegoś czasu staramy się by muzeum stało się miejscem otwartym na ludzi realizujących swoje pasje, realizujących swoje pomysły. Mury mamy trudne i wysokie, dlatego bramy liczne chcemy otwierać właśnie na takie inicjatywy. Jak doskonale Państwo wiecie imprezy sportowe się u nas odbywają. - o wydarzeniu mówił Janusz Trupinda, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.
Jest to część naszej misji, nie tylko wystawy, praca, konserwacja - a także otwieranie się na miasto, na region a także pomaganie ludziom z pasją a do takich należą organizatorzy turnieju - podkreślił dyrektor MZM.

Burmistrz Malborka Marek Charzewski podziękował Panu Sobstylowi, za ideę by turniej odbył się w Malborku. Podkreślił również współpracę z Muzeum Zamkowym i Starostwem Powiatowym przy organizacji wydarzenia:
Pan dyrektor zgodził się, by taka impreza odbyła się w takim wyjątkowym miejscu, co podnosi rangę imprezy. Z Panem Dyrektorem i Panem Starostą przez miesiące rozmawialiśmy o organizacji turnieju, negocjowaliśmy jego warunki. Doszliśmy do porozumienia. Ta impreza z jednej strony jest wspaniałym wydarzeniem sportowym a też pokazuje, że w Malborsku współpraca różnych podmiotów kwitnie. Współpracujemy z Muzeum Zamkowym, samorządy ze sobą współpracują a ta impreza jest owocem tej współpracy. Zachęcam wszystkich Państwa między 1 a 4 sierpnia do odwiedzenia terenu Muzeum Zamkowego, nie tylko żeby obejrzeć wystawę, ale również, żeby zobaczyć wspaniałą imprezę sportową. Jeszcze raz dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tego, że w dniu dzisiejszym możemy taką umowę podpisać.