Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

„Co kraj to obyczaj” - w Mediatece o gorącej Hiszpanii

2017-01-11 15:32:03 (ost. akt: 2017-01-11 15:38:32)

11 stycznia br. Mediatekę odwiedziła Eva Castillo, wolontariuszka z Hiszpanii, na co dzień współpracująca z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym. Eva w zabawny sposób opowiedziała młodzieży o swoim kraju, o panujących w Hiszpanii zwyczajach, o sjeście, o świętach które obchodzą i o tym, że w Hiszpanii bardzo lubią świętować.

Jak się okazało, w tym kraju nie tylko świętują, oni wręcz celebrują świętowanie. Na gruncie starych świąt tworzą nowe, uwielbiają tradycje i nie wzbraniają się przed wymyślaniem kolejnych.

Są głośnym narodem o wielkim temperamencie, kochają muzykę, taniec i dobre jedzenie. Zatem nie różnią się tak bardzo od innych Europejczyków, bo kto tego wszystkiego nie lubi...

Eva starała się przełamywać wszechobecne stereotypy mówiąc: "...nie każdy Hiszpan lubi się kłócić, nie każdy z nas tańczy flamenco i nie wszyscy jesteśmy brunetami o ciemnych oczach. Jesteśmy tacy jak wy - różnorodni, tylko trochę bardziej lubimy się bawić...".

- Dzisiejsze spotkanie z Hiszpanią należało do niezwykle udanych. Mieliśmy okazję poczuć tę odrobinę słońca i całą masę temperamentu, które wniosła ze sobą Eva do naszej biblioteki - mówią organizatorki spotkania. - Zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu: „Co kraj to obyczaj” do Mediateki - dodają.

tekst opracowała Joanna Kloc, Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku
zdjęcia: archiwum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku