Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Jedziesz do pracy za granicą? Sprawdź swoją ofertę w malborskim Punkcie Weryfikacji Ofert Pracy!

2019-02-21 14:20:20 (ost. akt: 2019-02-21 14:32:58)

Jeśli planują Państwo pracę zagranicą, należy przedtem dokładnie sprawdzić ofertę, aby nie wpaść w pułapkę i nie stać się współczesnym niewolnikiem. Brzmi groźnie, ale niestety dzisiejszy świat jest pełen takich podstępów, dlatego zachęcamy zapoznać się z przestrogą i skorzystać z propozycji malborskiego Punktu Weryfikacji Ofert Pracy w ramach Projektu Przeciwdziałaniea Handlowi Ludźmi i Współczesnemu Niewolnictwu, fundatorem którego jest Biuro Projektów Międzynarodowych Armii Zbawienia Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii.

- Projekt jest prowadzony przez Punkt Weryfikacji Ofert Pracy w Malborku, przy ul. Poczty Gdańskiej 3. Powstał w 2016 r., na potrzeby ochrony i bezpieczeństwa Polaków wyjeżdżających do pracy zagranicę. Każdy może się zgłosić osobiście, telefonicznie lub mailowo w celu sprawdzenia oferty pracy. Nasze usługi oferujemy bezpłatnie, zależy nam na tym by zwiększyć świadomość osób wyjeżdżających do pracy w całej Europie - mówi Elżbieta Kosałka, asystent Projektu.

„Problem handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa w dzisiejszych czasach jest ogromny. Współcześnie po Ziemi chodzi aż 40,3 mln niewolników, z czego 24,9 mln osób stanowią pracownicy przymusowi. Niewolnictwo nie zakończyło się ze zniesieniem go w XIX wieku. Zmieniło swoje formy i oblicze. W dzisiejszych czasach nie polega ono na „posiadaniu człowieka”. Ktoś, kto jest zniewalany, często zmuszany jest do ciężkiej pracy, gnębiony przy tym psychicznie i fizycznie, kontrolowany przez „pracodawcę”, traktowany jak towar, który może być kupiony i sprzedany jako „własność”.

Żaden kraj nie jest wolny od niewolnictwa, może ono dotknąć każdego człowieka, w różnym wieku, płci i różnej rasy. Szacuje się że w Wielkiej Brytanii są dziesiątki tysięcy współczesnych niewolników. W związku z tym, że w 2015 roku Polacy znajdowali się w pierwszej piątce ofiar handlu ludźmi w Wielkiej Brytanii, stworzony został projekt prewencyjny na terenie Polski Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi i Współczesnemu Niewolnictwu, którego głównym celem jest zmniejszenie liczby ofiar wśród Polaków. Powyższy cel jest realizowany przez Punkt Weryfikacji Ofert Pracy (PWOP) w Warszawie i w Malborku.

Punkt Weryfikacji Ofert Pracy, jak sama nazwa wskazuje może sprawdzić każdą ofertę pracy pod kątem legalności i bezpieczeństwa, wykorzystując przy tym sprawdzone narzędzia. Zatem, każdy może bezpłatnie skorzystać z usług PWOP, jeśli zastanawia się nad wyjazdem zagranicę i otrzymał ofertę pracy, która na przykład jest pod pewnymi względami kusząca w porównaniu do innych ofert, trzeba się szybko zdecydować, brak czasu na zastanawianie, jest to oferta słowna od znajomego, rodziny bądź osoby trzeciej. Wszystkie te przesłanki powinny wzbudzić zaniepokojenie i koniecznie należy zgłosić się do Punktu Weryfikacji Ofert Pracy. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli oferty pracy w Internecie czy innych mediach brzmią całkiem normalnie, nie jest to dowodem, że są bezpieczne. Nie powinno się tracić wówczas rozsądku. Najbezpieczniej sprawdzić nawet najlepiej brzmiącą ofertę, na którą jest się gotowym zaaplikować właśnie korzystając z usług Punktu Weryfikacji Ofert Pracy.

Na jaki zakres usług można liczyć w Punkcie Weryfikacji Ofert Pracy?
- Indywidualne podejście
- Anonimowość względem pracodawcy
- Kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy
- Rzetelne sprawdzenie oferty pracy na terenie całej Europy
- Omówienie wyników weryfikacji osobiście lub zdalnie
- Informacje o prawach pracowniczych w danym kraju
- Kontakty pomocowe w kraju, do którego udaje się zainteresowany
- Kontakt ze specjalistami PWOP podczas pobytu za granicą
- Wsparcie w razie problemów po podjęciu pracy
- Traktowanie bez dyskryminacji

Fundatorem powyższego projektu jest Biuro Projektów Międzynarodowych Armii Zbawienia Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii, ang. The International Projects Office of The Salvation Army's United Kingdom Territory with The Republic of Ireland pod patronatem Ambasady Brytyjskiej w Polsce, ang. British Embassy in Poland.

Osoby zainteresowane usługami Punktu Weryfikacji Ofert Pracy zachęcamy do kontaktu oraz do zapoznania się i śledzenia naszego profilu na Facebooku.

Punkt Weryfikacji Ofert Pracy
ul. Poczty Gdańskiej 3
Malbork
tel. +48 733 782 558
"

informacja: Elżbieta Kosałka, asystent Projektu

https://www.armia-zbawienia.pl/przeciw-niewolnictwu.html

https://web.facebook.com/weryfikacja.pracy/http://m.82-200.pl/2019/02/orig/untitled-1-4161.jpg