Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Trzy w jednym czyli koncert zespołów Carnage, It Follows i Taroth II w Makulaturze

2019-02-07 14:12:27 (ost. akt: 2019-02-07 14:35:47)

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Makul@tura zaprasza na potrójną dawkę emocji podczas koncertu trzech zespołów: Carnage, It Follows i Taroth II. Koncert odbędzie się 16 lutego br. o godz. 19:00 w Przestrzeni Aktywności Twórczej przy pl. Słowiańskim 17a. Wstęp 15 zł.

Pierwotnie koncert był zaplanowany 16 stycznia br., jednak ze względu na żałobę narodową związaną ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza został przełożony na inny termin.

A tak zespoły opisują swoją twórczość:

CARNAGE
Zespół powstał w 2008 roku w Gdyni. Po dwóch latach komponowania zaczęliśmy intensywnie koncertować. Zagraliśmy ponad sto koncertów zarówno autorskich jak i na festiwalach w całej Polsce dzieląc sceną wraz z takimi gwiazdami jak Kabanos, Pampeluna, Cochise, BUTELKA, The Sixpounder, CHASSIS, Lipali, The Bill, PLEBANIA, Nocny Kochanek, MILCZENIE OWIEC, Trzynasta w Samo Poludnie, czy brazylijski Woslom. Startowaliśmy w wielu przeglądach muzycznych zdobywając m.in. główną nagrodę na Devil Horns pokonując czołówkę trójmiejskich zespołów, oraz dostaliśmy się do ścisłego finału regionalnego ogólnoświatowego największego festiwalu dla młodych zespołów EMERGENZA FESTIVAL 2016.

Nasza twórczość to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem sprawiającymi, że każdy nasz koncert jest wulkanem energii, którą zarażamy publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość naszych utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiamy na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.

W 2015 roku odbyliśmy trasę ‘Bunttour’ z koszalińskim zespołem Pampeluna. Po udanym tournée, widząc coraz większe zainteresowanie naszym zespołem, zdecydowaliśmy się nagrać i wydać własnym sumptem nasz debiutancki album. Zaraz po premierze wyruszyliśmy w naszą drugą ogólnopolską trasę ‘Chleyer Tour’.

Rok 2018 przyniósł zmiany w składzie zespołu, wizerunku grupy i kierunku muzycznym, co zaowocowało nowym przebojowym materiałem, pierwszym teledyskiem grupy i kolejną, największą w historii zespołu trasą ‘Dive To Hell Tour’.

IT FOLLOWS
IT Follows, czyli wielkopolski quartet poruszający się w klimatach post hardcorowych z domieszką wokaliz spod znaku amerykańskiego stanu Washington kiedy to heroina powoli zabierała tych największych, stąd nazwa muzyki jaką grają - GrungeCore.
Band ma na swoim koncie LP o tytule " The Devil Put People Here " oraz kilka videoclipów.

TAROTH
Lata 80-te w kilkutysięcznej miejscowości na Pomorzu, to okres szary i smutny, ale... gdzieś w dalekim świecie giganci muzyki rockowej rozwijali swoje kariery. Informacje o tym czerpać można było jedynie z rolniczych czasopism, publikujących wątpliwej jakości zdjęcia gwiazd, przedrukowywane z zachodnich magazynów. No i oczywiście radiowa Trójka. To tam redaktorzy prowadzili swoje tematyczne, autorskie programy muzyczne i stamtąd pochodziły, nagrane na magnetofony szpulowe lub kasetowe “płyty” naszych ulubieńców. I tak się zaczęło... samodzielnie wystrugane gitary, wzmacniacze Eltron 30, 60, 100. No i oczywiście fuzzy lutowane na trawionych płytkach, opakowane zgrabnymi, kolorowymi mydelniczkami :-) Były też wakacyjne wyprawy koncertowe do Jarocina i Brodnicy albo na święto takiego lub innego miasteczka, gdzie grać miała jakaś rockowa Gwiazda. Taaaak! TSA i TURBO zawładnęły naszymi umysłami! Ale chcieliśmy brzmieć jak Black Sabbath i grać jak Iron Maiden. Pierwsza powstała sabbatowska “Krucjata” (1984), potem maidenowskie “Szalone ptaki” ... A potem, po kilku latach życie brutalnie zweryfikowało chęci jak i możliwości zespołu. “Dorosłość” z siłą bomby atomowej rozerwała skład, by po 30 latach znowu się spotkać. W innej rzeczywistości, z różnym bagażem doświadczeń i z całkowicie różnymi wizjami przyszłości... Cóż - czas płynie nieubłaganie i wszystko wokół się zmienia. Nie wszyscy nadążają za zmianami, nie wszyscy je rozumieją. Niektórzy zostali na zawsze tam, gdzie miała zacząć się “dorosłość”. Jednak przygoda trwa. To nadal ten sam zespół, o korzeniach silnie osadzonych w latach 80-tych. W 2018 roku ukazała się płyta “Krucjata”, prezentująca dorobek z lat 80-tych, jak i późniejsze kompozycje członków zespołu oraz materiał, który powstał już po reaktywacji. To jak przekroczenie granicy. Teraz jest już tylko przyszłość. Jaka? Przekonajmy się razem.