Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Wszystkie Kolory Świata, czyli akcja charytatywna w SP5 pod patronatem UNCEF

2019-02-05 08:56:38 (ost. akt: 2019-02-05 09:02:27)

30 stycznia br. w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku odbyła się impreza charytatywna UNICEF pod nazwą Wszystkie Kolory Świata. W ramach akcji uczniowie, nauczyciele, rodzice, Burmistrz Miasta Malborka, Fundacja Szkoła Otwartych Serc, Przyjaciele szkoły przygotowywali charytatywne, szmaciane lalki. Te niezwykłe laleczki są symbolem pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich była szyta z niezwykłym zaangażowaniem, miała swoją tożsamość – imię, datę urodzenia, wiek. Dzieci same wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiły kolor jej skóry, strój.

Laleczki zostały zaprezentowane na specjalnie zorganizowanych straganach. Było ich prawie siedemdziesiąt. Wszyscy którzy szyli lalki wiedzą, że to fantastyczna zabawa, choć mozolna i trudna. Dzięki tej pracy mamy wpływ na poprawę losu setek tysięcy dzieci na świecie. W tym roku razem z Ambasadorem Dobrej Woli Panią Majką Jeżowską, UNICEF wspiera dzieci z krajów rozwijających się. Koordynatorem akcji w szkole była Pani Izabela Krotowska.

W spotkaniu uczestniczyli – Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski, zarząd i członkowie Fundacji Szkoła Otwartych Serc. Licznie przybyli także uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Prowadzący uczniowie klasy 3eg – Maciej Jachim i Łukasz Markowicz zaprosili wszystkich do zakupu laleczek, ciasta upieczonego przez nasze kochane mamy i uczestniczenia w licytacji. Licytacje poprowadziła Pani Izabela Krotowska. Przedstawiła lalkę Wioletę uszytą przez Pana Marka Charzewskiego – Burmistrza Miasta Malborka. Następnie zaoferowano do sprzedaży kolejne laleczki a wśród nich lalkę Fundacji Szkoła Otwartych Serc. Licytowane lalki znalazły swoich nabywców i nowe domy, w których będą mieszkać.

Licytacjom towarzyszyły występy dzieci i młodzieży: w postaci piosenek, pantomimy, tańca. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Do zobaczenia za rok!

- Dziękujemy dorosłym i dzieciom, którzy mimo swoich obowiązków znaleźli czas, żeby uszyć lalki i przybyć na naszą imprezę. Łącznie zebraliśmy 3000 złotych. Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie i Przyjaciele – Wasze lalki były naprawdę piękne! Nie sposób wymienić Was wszystkich. Jak zwykle na wysokości zadania stanęły mamy naszych uczniów i upiekły pyszne kolorowe ciasta. Stragany z lalkami, kartkami walentynkowymi i ciastami były bardzo oblegane przez uczestników imprezy – podsumowuje Izabela Krotowska.

Andre Agassi napisał: „Zapamiętaj to. Trzymaj się tego. Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy”.

Dziękuję – Izabela Krotowska – koordynator akcji

zdjęcia: archiwum SP nr 5 w Malborku