Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Wieści z hokejowych lodowisk

2019-02-04 11:26:38 (ost. akt: 2019-02-04 11:42:46)

W Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku w VIII kolejce Bombersi Malbork podejmowali Wiking Elbląg. Po bardzo wyrównanym meczu zaledwie sekundę przed końcową syreną przy wyniku 7:7 podyktowany został rzut karny dla gospodarzy (w trakcie strzału ruszona została bramka przez zawodnika drużyny broniącej). Niestety gospodarze nie wykorzystali świetnej okazji do wygranej i mecz zakończył się wynikiem remisowym. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, prowadzi zespół Orły Czersk 15pkt (jeden mecz mniej) przed Bombers także 15 pkt, na trzecim miejscu Wiking Elbląg 14 pkt (jeden mecz mniej), kolejne miejsca - Grizzlies Gdynia - 12 pkt, Orły Tczew - 4 pkt (mecz zaległy) i Grom Morąg - 3 pkt. Organizatorem rozgrywek jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork.
_________________________________________
Zapraszamy dzieci z klas III także z poza obwodu SP3 do klasy sportowej o profilu HOKEJ NA LODZIE i SIATKÓWKA. 10 godzin tygodniowo wychowania fizycznego, dodatkowo udział w rozgrywkach ligowych i turniejach, obozach i zgrupowaniach, także wyjazdy na zawody w Niemczech i Irlandii. Szkoła zapewnia wyżywienie, dodatkowe zajęcia na nowej sali gimnastycznej (od września:). Szczegóły w sekretariacie SP3 (tel 55 2723566). www.hokejmalbork.pl
__________________________________________
Michał Muczeński zaledwie tydzień temu został wypożyczony do MKS Sokoły Toruń, zdążył zadebiutować w lidze żak starszy U14 i strzelić 4 bramki plus 5 asyst (asysty i bramki są tak samo liczone w pkt kanadyjskiej). Michał dzięki kolejnym bramkom przesunął się na 10 miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej na 150 sklasyfikowanych zawodników. Przypomnijmy, że wcześniej Muczeński strzelał bramki dla wspólnej drużyny UKS Wikingowie Elblag - UKS Bombek Malbork w U14. MKS Sokoły Toruń, którego barwy do końca sezonu bedzie reprezentował nasz zawodnik są jednym z faworytów do tytułu Mistrza Polski w kategorii żak starszy. Trzymamy zatem kciuki za kolejnego wychowanka naszego Klubu.
__________________________________________
Michał Sadowski zagrał w dwóch meczach w I lidze przeciwko Unii Oświęcim, jeden z meczy zakończył się zwycięstwem Torunian 3:2, w dniu następnym przegrana 3:4. Michał asystował przy jednej z bramek. Żak starszy U14 rozegrał dwa mecze ligowe przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk, niestety obydwa przegrane. W meczach zagrali: Mateusz Mozołowski, Kacper Dorobek, Dawid Sawicki, Miłosz Rukat, Wojtek Czerniewski, Nadia Ratajczyk, Bartosz Seńko, Łukasz Piór, Olga Jaskulska, Maja Brzezińska, Miłosz Dobrzyński, Lucjan Rutkowski, Igor Sadzyński, Michał Chrostowski, Julia Grzelak, Magda Łąpieś.
__________________________________________
Michał Nawrocki z zespołem Dusseldorfer EG awansował do najlepszej szóstki zespołów walczących o tytuł Mistrza Niemiec. Pozostałe 10 zespołów będzie walczyło o utrzymanie w najwyższej lidze rozgrywkowej juniorów U17 w Niemczech. Michał w tym sezonie ma szanse na dublet, po zakończeniu sezonu w Niemczech wraca do Polski zagrać w finałach mistrzostw Polski w kategorii młodzika.