Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Uczniowie z Nowego Stawu odwiedzili II LO

2019-01-31 12:52:54 (ost. akt: 2019-01-31 12:56:42)

W środę, 30 stycznia, II LO w Malborku odwiedzili uczniowie trzeciej klasy gimnazjum z Nowego Stawu. Uczniowie mieli okazję brać udział w zajęciach z robotyki, przygotowanych przez p. Krzysztofa Hamryszczaka wraz z uczniami z klasy 2D.

Młodzież poznała podstawy robotyki i programowania a także zbudowała własnego robota. Pod czujnym okiem nauczyciela mogli spróbować swoich sił podczas tworzenia „Miotacza piłek”. Wszystkim udało się stworzyć i oprogramować konstrukcję. Nie zabrakło oczywiście dobrych humorów, uśmiechu i chęci do działania.

W czasie gdy jedna grupa zmagała się z robotami, druga grupa uczestniczyła w zajęciach z matematyki przygotowanych i poprowadzonych przez p. Sylwię Borkowską oraz dziewczyny z klasy 3E: Klaudię, Natalię , Weronikę i Zuzię.

Młodzież miała możliwość sprawdzenia własnej sprawności rachunkowej rozwiązując zestaw nieco zaskakujących zadań. Następnie goście zapoznali się z przykładami pytań Fermiego i wytrwale poszukiwali odpowiedzi na jedno z nich. Kolejna część zajęć poświęcona była
odpowiedziom na pytanie „Ile jest…”, między innymi ile różnych kart do gry Dobble można by utworzyć dysponując 22 symbolami( jak jest w popularnej wersji gry). Rozgrywkami i wyłonieniem Mistrza Dobble w każdej z odwiedzających grup zakończono wizytę. Widoczne było duże zaangażowanie gimnazjalistów, a czas umilały słodycze i uśmiech.

"Mamy nadzieję, że znów spotkamy się z nimi we wrześniu." - podkreślają przedstawiciele "dwójki"

http://m.82-200.pl/2019/01/orig/dsc-0270-4113.jpg