Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Nagrody dla Balbin na Ogólnopolskim Konkursie "Nad Światem Cicha Noc"

2019-01-28 11:06:05 (ost. akt: 2019-01-28 11:14:01)

W sobotę (26.01) wokaliści ze studia wokalnego „Balbiny” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji pod kierunkiem Marii Seibert wzięli udział w 11. Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek" Nad Światem Cicha Noc" zorganizowanym przez Pałac Młodzieży Gdańsku.

Jak co roku nasi młodzi artyści zaznaczyli swój udział i zostali docenieni przez Jury zarówno zespołowo jak i indywidualnie - młodsze „Balbinki” otrzymały drugie miejsce a starsze „Balbiny” zajęły 3 pozycję. Solistycznie 2 miejsce zdobyła Julka Jasińska, 3 miejsce Hania Pliszka, a wyróżnienie powędrowało do Aleksandry Pozorskiej oraz debiutantki Marceliny Jędrzejewskiej.

- Ogromne wzruszenia, piękne występy. Dziękuję Rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Rozpoczęliśmy tak pięknie nowy rok sukcesami, tak trzymać! Gratulacje dla wszystkich laureatów 11. Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc". Gratuluję serdecznie wzruszających prezentacji, pięknych wykonań i wielkich emocji. Cieszę się, że jest to przede wszystkim super zabawa, warsztaty i możliwość konfrontacji! Dziękuję organizatorom, ale przede wszystkim tym, którzy współtworzyli ten piękny Konkurs od lat, Katarzynie Kędzioł i Wojtkowi Krakusowi dla Was wielkie dzięki – tak dziękuje wykonawcom i organizatorom Maria Seibert.

zdjęcia: archiwum studia wokalnego "Balbiny"