Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Cierpiałowska powołana na Wielomecz pływacki w Austrii!

2019-01-28 08:13:17 (ost. akt: 2019-01-28 08:29:30)

W końcu nadeszła ta jakże wyczekiwana wiadomość z Polskiego Związku Pływackiego. Paulina Cierpiałowska, czternastoletnia pływaczka MAL WOPR Malbork została powołana na pierwsze w karierze międzynarodowe zawody pływackie w ramach kadry narodowej juniorów.

Wielomecz, bo tak nazywają się zawody, odbędzie się w kwietniu w miejscowości Graz w Austrii. Przypomnijmy, że trenerki Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska określając Paulinie plan na rok 2018 ujęły w nim trzy najważniejsze zadania; awans do kadry narodowej, uzyskanie wyniku lepszego od rekordu Polski oraz awans na zawody międzynarodowe w ramach kadry. Awans do kadry narodowej Paulina wywalczyła we wrześniu ubiegłego roku, warto dodać, że wraz ze swoja koleżanką klubową Nadią Walentynowicz. Wyniki lepsze od rekordów Polski uzyskała aż dwa; na 100m stylem motylkowym i na tym samym dystansie w stylu dowolnym. I to właśnie ten wynik 57,31s w stylu dowolnym został dostrzeżony przez Polski Związek Pływacki. Kryteria powołań zawodników na Wielomecze pływackie są jasne. W Austrii startują pływaczki 14 i 15 letnie i jedzie tam sześć najlepszych pływaczek w tej kategorii wiekowej z całego kraju. Warto podkreślić, że Paulina jest jedyną zawodniczką 14-letnią powołaną na zawody. Pozostałymi są zawodniczki o rok starsze. Tym cenniejsze jest to powołanie, na które z pewnością młoda pływaczka z Malborka zasłużyła. Wszystko wskazuje na to, że perspektywiczny plan pracy z Pauliną jest realizowany właściwie. Od 10 roku życia talent naszej pływaczki rozwija się bardzo spokojnie i z rozmysłem, a rozpoczęty rok będzie dla niej wyjątkowy. Plan na czerwiec 2019 to pierwsze medale juniorskich Mistrzostw Polski.

To nie koniec dobrych wieści z MAL WOPR. Na tę wiadomość trenerki, rodzice ale i sami zawodnicy czekali równie niecierpliwie jak na powołanie Pauliny. Trójka pływaków z kategorii młodzik; Wiktoria Grabara, Kamil Czarnota oraz Aleksandra Ziemińska zostali powołani do kadry województwa pomorskiego w pływaniu i już za trzy tygodnie wyjeżdżają na zgrupowanie kadry do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Do tej kadry powoływani są najlepsi, najbardziej perspektywiczni pływacy dwunasto- i trzynastoletni z obszaru województwa pomorskiego. Awans aż trójki pływaków z niewielkiego Malborka to wielki sukces i wyróżnienie.

Wyniki najlepszych malborskich pływaków są z pewnością olbrzymią motywacją dla pozostałych zawodników MAL WOPR. Warto przypomnieć, że zawodnicy z dwóch roczników (2005 i 2006) przygotowują się w tym roku do bardzo ważnych Mistrzostw Polski. Ważnych, bo z wielkimi apetytami na medale. Dlatego też malborczycy nie mogą odpoczywać w oczekiwaniu na remont jedynej w mieście pływalni i od początku roku mozolnie dojeżdżają na treningi w wodzie na pływalnię Dolinka w Elblągu. Treningi pływackie uzupełniają treningami biegowymi oraz siłownią. Pływacy MAL WOPR nie poddają się żadnym przeciwnościom losu. Wierzymy, że efekty ich ciężkiej pracy są nie do przecenienia.

http://m.82-200.pl/2019/01/orig/aleksandra-zieminska-1-4092.jpg
http://m.82-200.pl/2019/01/orig/kamil-czarnota-4093.jpg
http://m.82-200.pl/2019/01/orig/wiktoria-grabara-4095.jpg