Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Brązowe Pasmo dla malborskiego chóru "Cantate Domino"

2019-01-22 08:41:14 (ost. akt: 2019-01-22 08:44:36)

19. stycznia br. odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, w którym swój udział zaznaczył malborski chór "Cantate Domino" działający przy Parafii pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku. Chór otrzymał nagrodę Brązowe Pasmo, co jest adekwatne ze zdobyciem III miejsce

Jest to kolejny sukces grupy osiągnięty w ogólnopolskim konkursie od początku jego istnienia, tj. od 2015 roku (w 2017 r. chór zdobył Brązowe Pasmo na IV Wielkopostnym Festiwalu Chóralnym w Nowem nad Wisłą i Wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. Św. Jana Pawła II).

To ważne wyróżnienie, bo jako amatorski chór parafialny "Cantate Domino" konkurował z wieloma profesjonalnymi chórami. Śpiewaczki oraz dyrygent p. Łukasz Rosiak podkreślają, że uznanie jurorów, ich konstruktywne uwagi oraz zdobyte doświadczenie z pewnością przysłużą się do dalszego rozwoju Chóru.

- "Cantate Domino" można usłyszeć na Mszach Świętych w kościele parafialnym. Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do chóru zapraszamy do kontaktu z dyrygentem – informują członkowie „Cantate Domini”.

informacja: chór parafialny „Cantate Domino”