Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Kolejny wychowanek UKS Bombek SP3 gra za granicami naszego kraju

2019-01-21 10:34:41 (ost. akt: 2019-01-21 10:36:14)

Maciej Cyganowski bo o nim mowa, w tym sezonie gra w Klubie Yeti's Etten-Leur. To kolejny wychowanek naszego klubu, który świetnie promuje nasze miasto grając w hokeja. Zespół Macieja rywalizuje w IV poziomie holenderskiej ligi NIJB w kategorii senior.

Maciek świetnie sobie radzi, zagrał zaledwie dwa mecze i w każdym z nich należał do wyróżniających się zawodników , w obydwu meczach strzelał bramki. Klub, który nasz wychowanek reprezentuje w Holandii ma realne szanse na awans do wyższej ligi czego wszyscy Maciejowi życzymy.

Klub MKS Sokoły Toruń, którego w tym roku reprezentuje Bartosz Grabara grając na wypożyczeniu rywalizował w miniony weekend z MOSM Tychy w Centralnej Lidze Juniorów. Obydwa mecze zakończyły się wygraną 5:2 i 12:3, dzięki czemu z ostatniego miejsca w tabeli Sokoły przesunęły się na 6 pozycję. Michał Nawrocki zawodnik wypożyczony do DEG Dusseldorf rozegrał dwa mecze z wiceliderem tabeli U17 Division - Eislowen Drezno. Michał wpisał się na listę strzelców i asystę, jego Klub jeden z meczy przegrał 7:4, w dniu kolejnym zwyciężył 3:1. DEG, Klub który Michał reprezentuje zajmuje 3 miejsce w tabeli z 2 pkt straty do Lwów z Drezna, zapewniając sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek awans do finałów mistrzostw Niemiec w kategorii U17. Michał Muczeński i Miłosz Rukat zostali powołani do kadry Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie. W lidze Regionalnej organizowanej przez UKS Bombek i OSiR rywalizuje 6 zespołów. W minioną niedzielę rozegrano dwa mecze: Bombersi zwyciężyli wysoko Gryf Tczew 11:0, Orły Borowiak Czersk wygrał z Grizzlies Gdynia 7:4. W tabeli prowadzi Czersk - 12 pkt, przed Malbork - 11pkt, Elbląg - 10 pkt (1 mecz miej), Gdynia - 9 pkt, Tczew - 4 pkt, Morąg - 3 pkt. W RLH grają zawodnicy wychowankowie UKS Bombek, którzy świetnie sobie radzą, na prowadzeniu w kategorii strzelców jest Radek Czerniewski, także wysoko w tabeli jest Szymon Cyganowski, Piotr Sałek, Daniel Szajstek, Kacper Szyszkowski i bramkarz Dariusz Piątek. Za tydzień kolejne mecze już od godziny 8 - 13, zapraszamy na lodowisko OSiR do kibicowania, do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki. W najbliższą środę nasi zawodnicy, którzy grają wspólnie z UKS Wikingowie Elbląg rozegrają mecz ligowy w kategorii żak starszy - U14 w Gdańsku z GKS wiceliderem rozgrywek. Żak młodszy swoje mecze rozegra dopiero 2 luty a przeciwnikiem będzie WTH Wrocław. Michał Sadowski zawodnik UKS Bombek grający w tym sezonie w I lidze w SMS Toruń (8 miejsce w tabeli) zagra w Krynicy z Academy 1928 KTH (4 miejsce w tabeli).

UKS Bombek SP3 zaprasza dzieci w wieku od 4 - 10 lat na treningi nauki jazdy na łyżwach na lodowisko OSiR. Szczegóły na www.hokejmalbork.pl, treningi dla zaawansowanych w każdy czwartek prowadzi Josef Vitek - zawodnik ekstraligowego zespołu MH Automatyka Gdańsk, jeden z najlepszych zawodników Polskiej Hokej Ligi.