środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Sukces malborskich hokeistów

2019-01-14 10:13:42 (ost. akt: 2019-01-14 10:14:43)

Bartosz Grabara zawodnik UKS Bombek SP3 grający na wypożyczeniu w Klubie MKS Sokoły Toruń został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju Christmas Cup 2019, który odbył się w Toruniu z udziałem zespołów między innymi z Białorusi i Rosji.

Zespół z Torunia zwyciężył zmagania a w ostatnim dniu zawodów w barwach Sokołów zagrał także kolejny wychowanek z Malborka Michał Nawrocki, który wrócił z turnieju reprezentacji na Słowacji i zdążył strzelić dwie bramki i asystę w toruńskim Turnieju dla MKS.
Michał Sadowski także wychowanek malborskiego Klubu zagrał swoje mecze na drugim poziomie rozgrywek w Polsce w barwach SMS Toruń. Michał grając w pierwszej lidze ma na koncie 5 bramek i 6 asyst a zespół który w tym roku nasz zawodnik reprezentuje zajmuje ósme miejsce w tabeli za GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Michał Muczeński zawodnik UKS Bombek został powołany do kadry pomorza i uczestniczył w turnieju OSHL (kadry wojewódzkie), w którym drużyna złożona z najlepszych zawodników naszego regionu zajęła drugie miejsce. Michał w kategorii żak młodszy ma na koncie 33 bramki najwięcej z pośród wszystkich 250 sklasyfikowanych zawodników, plus 9 bramek w kategorii żak starszy.
Zawodnicy naszego Klubu grający w kategorii żak starszy wspólnie z drużyną UKS Wikingowie Elbląg, rozegrali dwa mecze ligowe KPOZHL przeciwko Legii Warszawa, niestety obydwa spotkania zakończyły się porażką (3:10, 2:12). Wspólny zespół U14 zajmuje 4 miejsce w tabeli z pośród, których dwa zespoły awansują do finałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. W składzie wspólnej drużyny zagrali: Nadia Ratajczyk, Bartosz Seńko, Michał Muczeński (bramka), Kacper Dorobek (asysta), Łukasz Piór (bramka), Miłosz Rukat, Dawid Sawicki, Mateusz Mozołowski (asysta) i Wojtek Czerniewski. Żak młodszy także porażką zakończył mecz ligowy przeciwko ŁKH Łódź 7:17. Zespół UKS Bombek SP3 zajmuje 5 miejsce na 9 zespołów w rozgrywkach ligowych KPOZHL. W składzie UKS Bombek zagrali: Michał Król, Cyprian Rabażyński, Michał Muczeński (6 bramek + asysta), Miłosz Rukat (asysta), Hubert Bruggeraman, Rafał Jaskulski, Jakub Wocial, Krzysztof Ciesielski, Pakulski Miłosz, Romanowski Jan, Tanaś Nikodem, Jaśniewski szymon, Bołtryk Tymoteusz, Bołtryk Juliusz, Walas Wojciech, Walas Piotr, Bartosz Dobrzwicz, Szymon Jaśniewski
Julian Panasewicz.

12 stycznia UKS Bombek SP3 a także najstarsi Bombersi z Malborka uczestniczyli w meczach pokazowych zaprzyjaźnionej drużyny Gryf z okazji otwarcia lodowiska w Tczewie.

Regionalna Liga Hokeja na Lodzie w Malborku dotarła już do półmetka rozgrywek. Jak co roku od początku rozgrywek naszej ligi organizowanej przez UKS Bombek SP3, OSiR i Stowarzyszenie Nasz Wielbark wpieramy WOŚP, tak było i tym razem. W V kolejce rozgrywek Bombersi przegrali swój mecz z Orłami Czersk 6:7 utrzymując 2 miejsce w tabeli, Wikingowie Elbląg wygrali z liderem Grizzlies 7:2 a Gryf Tczew wysoko wygralł z Grom Morąg 12:6. Za tydzień kolejne rozgrywki ligowe RLH w Malborku zapraszamy do kibicowania, zapraszamy także najmłodsze dzieci w wieku od 4 -12 lat na zajęcia hokeja na lodzie do Klubu UKS Bombek, szczegóły na stronie www.hokejmalbork.pl