Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Zgłoś się na wrześniową wymianę mieszkańców w Nordhorn!

2019-01-09 09:58:13 (ost. akt: 2019-01-22 12:15:50)

Tradycją w stosunkach z naszym niemieckim miastem partnerskim Nordhorn są regularne wymiany mieszkańców, które, dzięki możliwości spędzenia kilku dni w domach polskich czy niemieckich rodzin, dają możliwość bezpośredniego poznania warunków życia i pracy, poznania problemów i radości dnia codziennego swoich partnerów.

Współpraca ta jest bardzo aktywna i rozwija się na wielu szczeblach, jednym z elementów są również organizowane co dwa lata wymiany mieszkańców, na zmianę w Malborku i Nordhorn. Tym razem spotkanie organizuje nasz niemiecki partner - w ramach współpracy Burmistrz Nordhorn zaprosił 40 mieszkańców Malborka do tego malowniczego miasta w terminie od 12 do 16 września 2019 r.

Nasi mieszkańcy w czasie pobytu w Nordhorn mieszkać będą u niemieckich rodzin, będą mieli okazję poznać to piękne miasto i okolice jak również skorzystać z przygotowanych atrakcji. Planowana jest również jednodniowa wycieczka do Amsterdamu.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w wymianie. Warunkiem wyjazdu jest podpisanie deklaracji o przyjęciu gości z Nordhorn w swoim domu podczas kolejnej wymiany mieszkańców, tym razem w 2021 r. w Malborku. Mile widziana jest znajomość języka niemieckiego lub angielskiego, przynajmniej w stopniu podstawowym.

Po stronie uczestników jest częściowy koszt transportu (autokar), pozostały koszt pokryje Urząd Miasta Malborka. W przypadku wyboru innego środka lokomocji, uczestnicy pokrywają koszty na własną rękę. Koszty pobytu pokryją rodziny goszczące oraz Urząd Miasta w Nordhorn.

Zapisy prowadzone są przez panią Katarzynę Fabiańską, pok. 224 (II piętro), tel. 55 629 04 80, e-mail: k.fabianska@um.malbork.pl.

Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Karta Zgłoszenia