Piątek, 22 września 2023. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Balbiny i ich Goście kolędowali dla "Misia"

2017-01-09 13:35:49 (ost. akt: 2017-01-09 15:03:09)

W Święto Trzech Króli (06.01) w zamkowym Karwanie odbył się koncert kolęd w wykonaniu studia wokalnego Balbiny i ich Gości. Hasło koncertu "Pójdźcie za naszą Gwiazdą" nawiązywało więc do Trzech Mędrców ze Wschodu, którzy z darami poszli za Gwiazdą wskazującą im drogę do Betlejem.

Nie był to tylko występ, ale cała akcja charytatywna z loterią i licytacją, zorganizowana w szczytnym celu. Od kilku już lat podczas Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce Balbiny swoim śpiewem wspierają Stowarzyszenie Pomocy "MIŚ", które tym razem zbierało środki na nowy Środowiskowy Dom Samopomocy.

Swojego wzruszenia nie krył Roman Wesołowski, przewodniczący "Misia", który podziękował organizatorom koncertu, mieszkańcom za solidarność z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami oraz władzom Malborka, w szczególności burmistrzowi Markowi Charzewskiemu, jego zastępcy Janowi Tadeuszowi Wilkowi oraz Przewodniczącemu Rady Miasta Malborka Arkadiuszowi Mroczkowskiemu za to, że po 15 latach starań w końcu powstał wymarzony ośrodek dziennego wsparcia dla osób niepełnosprawnych umysłowo, dzięki czemu będą one mogły na miejscu odbyć rehabilitację i rozwijać swoje umiejętności.

Podczas koncertu prowadzący Violetta Jankowiak i Jacek Suchiński przeprowadzili aukcje kilkunastu obrazów autorstwa Magdaleny Hebel - podopiecznej Stowarzyszenia. Publiczność okazała się niezmiernie hojna, w ten sposób zebrano 4450 zł. Do tego należy dodać 1240 zł uzyskane z loterii oraz 868 zł z wcześniejszej sprzedaży "Aniołów Małych i Dużych", wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach konkursu plastycznego Festiwalu Bożego Narodzenia w Sztuce. W sumie na wyposażenie ŚDP zebrano ponad 6,5 tys. zł.

W kolędowym repertuarze wystąpiły wszystkie grupy studia wokalnego z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, czyli Balbineczki, Balbinki, Balbiny, Airam (Paulina Czapla Anna Szatybełko, Alicja Kuszowska, Monika Sadowska, Magdalena Wilk, Tadeusz Seibert) oraz grupa Eski Floreski ze Sztumu. Usłyszeliśmy również Karolinę Sumowską i Małgorzatę Chruściel. Aranżacje utworów przygotował niezawodny Adam Lemańczyk, który również pokierował zespołem instrumentalnym w składzie: Kuba Kowalczyk - gitary, Kasper Lbik - bas, Mateusz Gruszkowski - Bębny, Adam Lemańczyk - klawisze.

Koncert wyreżyserowała niezawodna Maria Seibert, kierownik studia wokalnego Balbiny z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.