Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Malborczyk w reprezentacji Polski U16

2019-01-07 08:15:37 (ost. akt: 2019-01-07 09:02:14)

Najmłodszy rocznik wśród polskich kadr narodowych, czyli męska reprezentacja do lat 16 zajęła czwarte miejsce w Turnieju o Puchar Wyzwolenia Popradu, w którym zmierzyła się z zespołami U15 Słowacji, Austrii, rosyjskiego HK Dmitrow oraz miejscowego HK ŠKP.

Impreza rozpoczęła się dzień po Świętach Bożego Narodzenia i trwała do 29 grudnia. Podopieczni Artura Ślusarczyka rozpoczęli od porażki z narodową reprezentacją Słowacji. Zespół Branislava Vargi objął prowadzenie w 4. minucie, a w drugiej części premierowej odsłony meczu zdobył kolejne trzy gole. Jakub Ślusarczyk jeszcze przed przerwą zmniejszył prowadzenie Słowaków. W drugiej tercji biało-czerwoni ruszyli do dalszych ataków. Michał Nawrocki strzelił na 2:4. Rywale naszych reprezentantów zaliczyli dwa kolejne trafienia, po czym grający w niemieckim Düsseldorfer EG Nawrocki po raz drugi tego dnia pokonał słowackiego golkipera. Przy obu jego golach asysty zaliczył Adrian Gromadzki również występujący w lidze naszych zachodnich sąsiadów w ekipie z Krefeld. Mecz zakończył się przegraną Polaków 3:8.

Po pierwszym dniu turnieju nasi zawodnicy mieli sporo do przemyślenia. W swoim drugim meczu w czwartek doznali bolesnej porażki z rosyjskim HK Dmitrow 0:5. Pocieszeniem jest fakt, iż hokeiści podmoskiewskiego klubu okazali się najlepsi i wygrali imprezę z kompletem punktów.

W piątek podopiecznym trenera Ślusarczyka przyszło zmierzyć się z gospodarzami turnieju, którzy podobnie jak nasi zawodnicy po dwóch spotkaniach mieli zerowy dorobek punktowy. Polacy stoczyli zacięty bój z HK ŠKP. Dzięki trafieniom Michała Kusaka, Dawida Wawrzkiewicza oraz Ślusarczyka naszym reprezentantom udało się wywalczyć remis 3:3.

W ostatnim dniu imprezy Polacy stoczyli kolejny zacięty pojedynek. Austriacy, którzy byli ich rywalami w tym meczu, zdołali strzelić o jedną bramkę więcej od biało-czerwonych. Wygrali to spotkanie 3:2, a oba trafienia zaliczył Nawrocki. 15-latek rodem z Gdańska, będący wychowankiem malborskiego Bombka zdobył 4 gole w Popradzie, pokazując się z bardzo dobrej strony.

Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu naszym reprezentantom udało się uniknąć zajęcia ostatniego miejsca w turnieju, kosztem popradzkiego HK ŠKP.

Wyniki meczów z udziałem Polaków:
Słowacja U15 – Polska U16 8:3 (4:1, 1:1, 3:1)
Gole: Michał Nawrocki (2), Jakub Ślusarczyk

HK Dmitrow U15 – Polska U16 5:0

HK ŠKP Poprad U15 – Polska U16 3:3
Gole: Michał Kusak, Dawid Wawrzkiewicz, Jakub Ślusarczyk

Austria U15 – Polska U16 3:2
Gole: Michał Nawrocki (2)

Za portalem: hokej.pl