Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Bursztynkowy skok w Nowy Rok

2017-01-09 10:59:43 (ost. akt: 2017-01-09 11:09:08)

W minioną sobotę 7 stycznia o godz.4.30 grupa CALINECZKI, BURSZTYNKI oraz tańczące rodzice pod nazwą BURSZTYNKI MAX z uśmiechem i chyba małą adrenaliną jechały na swój debiut na OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO do Łeby.

Jak co roku zjechały zespoły z całej Polski , można było podziwiać zespoły z Wrocławia, Szczecina, Balinka, Karsina, Gdańska, Rumii, Stargardu Szczecińskiego etc. Najmłodsza grupa 4-7 lat CALINECZKI, jako formacja startowała w kategorii FREESTYLE do 8 lat wytańczyła II miejsce, grupa średnia BURSZTYNKI, brała udział w kat JAZZ DANCE do 11 lat i wywalczyła I miejsce. Po raz pierwszy wprowadzoną nową kategorię tańca dla osób 30+, nie mogło zabraknąć naszych kochanych i roztańczonych rodziców, których grupa powstała miesiąc przed festiwalem . W kategorii FREESTYLEE startowali jako formacja i byli bezkonkurencyjni, robili gwiazdy, szpagaty, odważna Karolina szła po plecach jakby biegła po schodach, było tylko słychać ; łoł, ooo . Prezentacja była rewelacyjna, co dało grupie 30+

BURSZTYNKI MAX – I miejsce. Chciałabym podziękować moim rodzicom za czas jaki poświęcili, za piękną postawę i chyba najważniejsze dali swoim pociechom dowód że można tańczyć razem z dziećmi, a są to: Ela Pesta, Milena Małyj, Katarzyna Ziętek, Mariusz Zawadziński, Karolina i Mariusz Raczkowscy, Alicja Kołodyńska, Marzena Kratewicz, Małgorzata Kozikowska, Agnieszka Bogalecka, Justyna Nadworna, Jagoda Hawryszkiewicz i babcia Marzena Noworacka (komisja nie wierzyła że Babcie też tańczą).

Jak nie być dumnym z takich grup, dziękuję raz jeszcze wszystkim grupom, i już niedługo będzie można zobaczyć na żywo naszych zwycięzców podczas WOŚP.
Informacja: Celina Pacanowska

http://m.82-200.pl/2017/01/orig/bursztynki-max-299.jpg

http://m.82-200.pl/2017/01/orig/calineczki-1-300.jpg