Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Święty Mikołaj odwiedził wczoraj Malbork

2018-12-20 12:30:24 (ost. akt: 2018-12-20 12:38:20)

Święty Mikołaj wraz z całym swoim orszakiem odwiedził wczoraj (19.12) Malbork. Przywieziony na saniach przez Renifera w towarzystwie Elfa i Bałwanka opowiedział dzieciom niezwykle ciekawe historie i rozdał słodkie prezenty. Przez cały czas przeszkadzał mu nieznośny diabeł ziejący ogniem, ale dzieci skutecznie go przeganiały.

Taką niezwykłą przygodę mogli przeżyć i zobaczyć wszyscy uczestnicy Parady ze świętym Mikołajem, która wyruszyła spod kas Muzeum Zamkowego i udała się na plac Kazimierza Jagiellończyka. Tam na scenie nie zabrakło opowieści o tym, jak święty Mikołaj dostarcza upominki (oczywiście przez komin) i dlaczego nie należy objadać się słodyczami. Były konkursy, piosenki i przede wszystkim słodkie prezenty.

Jak święta to nie może zabraknąć kolęd. Po wizycie św. Mikołaja do wspólnego kolędowania mieszkańców Malborka zaprosił zespół Amber Chant. Tłem koncertu był szopka bożonarodzeniowa, co wprowadziło słuchaczy w piękny świąteczny klimat.

Parada ze św. Mikołajem zorganizowana została w ramach XXVIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce, organizowanym przez Urząd Miasta Malborka i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.