Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Bursztynki na VI Konkursie Sztuki Baletowej

2018-12-17 11:38:11 (ost. akt: 2018-12-17 11:50:10)

W dniach 15-16 grudnia 2018roku w Elblągu, odbył się VI konkurs Sztuki Baletowej. Międzynarodowe Jury w składzie: Irina Wasilewski i Olga Yaroshenko z Białorusi, Paweł Koncewoj – Rosja, Lorenzo Alberti-Włochy i przewodnicząca Zofia Rudnicka-Polska. Poniżej relacja Celiny Pacanowskiej z tego wydarzenia:

W sobotę były przesłuchania solistów i duetów klasycznych, neoklasycznych, acro dance i tańca współczesnego. Z naszego zespołu udział wzięła 6-letnia KAJA REJ w tańcu współczesnym. W I-etapie otrzymała max ilość punktów 35, co świadczyło o tym że weszła do Finału. Po południu odbywały się finały i nasza KAJA w kategorii do 7 lat wytańczyła II miejsce.
Ogółem startowało 150 solistów, do finału weszło tylko 73 osoby.

W niedzielę odbywały się również w II etapach przesłuchania zespołów tanecznych w kategoriach j/w. Zespoły klasyczne i współczesne z całej Polski, Radom, Opole, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Rumia, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Bielsko Biała, Kraków, Elbląg (Brodway), Olsztyn etc. Z naszego zespołu udział wzięły; CALINECZKI w tańcu klasycznym do 9 lat, oraz BURSZTYNKI w tańcu współczesnym od 14 lat. Do Finału dostała się tylko grupa CALINECZKI, zdobywając 35 punktów, a w Finale uplasowała się na II miejscu. Uważam iż moje zespoły jak i KAJA REJ, zasługują na ogromne brawa za udział w tak prestiżowym Festiwalu, gdzie udział brały tylko prywatne i państwowe Szkoły Baletowe. Jestem dumna z moich tancerzy i cieszę się iż mogłam zaszczepić w nich odrobinkę klasyki którą stawiam na pierwszym miejscu. Dwa dni ciężkiej pracy dostarczyły nam nowe doświadczenia i mnóstwo pięknych choreografii. Dzieci nasze zachwycone nowa kategorią tańca ACRO DANCE, i tu daje mi do myślenia, skoro dzieci chcą to trzeba to robić.

Dziękuję rodzicom za pomoc, a szczególnie Darii Sierla która była ze mną przez dwa dni. Dziękuję tancerzom za wytrwałość i gratuluję tak wysokich miejsc.

Celina Pacanowska