Czwartek, 1 czerwca 2023. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

ZPiT Śląsk zaśpiewał kolędy dla mieszkańców Malborka

2018-12-17 09:13:38 (ost. akt: 2018-12-17 11:45:05)

„Święta Noc” to koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny i niezapomniana muzyczna uczta, którą w niedzielne popołudnie (16.12) mieszkańcom Malborka zapewnili organizatorzy XXVIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce - Urząd Miasta Malborka i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

W kościele p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej usłyszeć można było chór, solistów oraz towarzyszącą im orkiestrę. Całość przeplatana była góralskimi gawędami recytowanymi przez Piotra Hankusa - Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi, które wprowadziły słuchaczy w niepowtarzalny świąteczny klimat.

W czasie koncertu można było podziwiać kolędy tradycyjne we własnych aranżacjach zespołu oraz te mniej znane, ale równie piękne. Publiczność kocha ZPiT Śląsk, świadczyć o tym może z pewnością pełen kościół widowni i reakcja zachwyconych słuchaczy.

A przed nami kolejne atrakcje w ramach XXVIII Festiwalu BNwS. Już w środę „Parada i Wspólne Kolędowanie” z zespołem Ambert Chant, 28 grudnia br. koncert kolęd Krystyny Stańko a 6 stycznia 2019 r. tradycyjny już koncert charytatywny studia wokalnego „Balbiny” i ich Przyjaciół. To oczywiście nie wszystkie wydarzenia festiwalowe, więcej na ten temat znajdą Państwo TUTAJ