Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Poświęcenie samochodu i spotkanie opłatkowe w ŚDS

2018-12-13 13:57:29 (ost. akt: 2018-12-13 14:13:44)

Przyjazna, rodzinna atmosfera, wzruszające jasełka i pyszne potrawy wigilijne od początku towarzyszą spotkaniom opłatkowym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Malborku. W tym roku podopieczni otrzymali dodatkowo wspaniały prezent – samochód, który przed dzisiejszą symboliczną Wigilią poświęcił ksiądz Józef Miciński, proboszcz parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej.

Klucze na ręce dyrektor ŚDS Katarzyny Pawlak-Reinholc przekazali burmistrz Marek Charzewski i wicestarosta Waldemar Lamkowski. Preses ZGKiM dołączył do prezentu komplet opon zimowych.

Po tej uroczystości goście udali się na poczęstunek, który własnoręcznie przygotowali podopieczni i wychowawcy ośrodka. Zanim skosztowano tych wspaniałych potraw, gospodarze zaprezentowali krótkie ale bardzo wymowne przedstawienie o tym, co tak naprawdę na te święta jest najważniejsze. Miłość, dobro i najbliżsi. Nikt nie powinien zostać w tym czasie sam.

Jak Wigilia to oczywiście również prezenty. Otrzymali je zarówno wychowankowie Domu jak i wszyscy zaproszeni, którzy wyszli ze spotkania z pięknymi stroikami.