Niedziela, 22 maja 2022. Imieniny Emila, Neleny, Romy

15 stycznia Malbork zagra w XXV Finale WOŚP

2017-01-07 00:34:03 (ost. akt: 2017-01-07 01:27:52)

W niedzielę 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25. Środki zebrane w tym roku przeznaczone zostaną na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Pediatria już po raz kolejny będzie tematem Finału. Do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej grano w czasie 11, 12 i 24. Finału.
„Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zapomina również o seniorach. To właśnie dzięki zakupom w ramach ostatnich 4 Finałów stan polskiej geriatrii znacznie się poprawił, jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia” - mówi Lilia Dziwisz, jeden  z ekspertów Fundacji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartuje w Malborku o godz. 8.00, w hali sportowej OSiR na ul. Mickiewicza. Zawodnicy amatorskich rozgrywek spotykają się w ramach VII kolejki, a przy okazji pomogą zapełnić puszki wolontariuszy 25. Finału WOŚP ze Stowarzyszenia Nasz Wielbark.
godz. 8:00 mecz I – Grom Morąg – Grizzlies Gdynia
godz. 9:30 mecz II – UKS Bombek/HUKS Niedźwiadki – Media Team Gdańsk
godz. 11:00 mecz III – Marvin’s Oliwa Gdańsk – TH Gryf Gardeja
O godzinie 13:50 zapraszamy mieszkańców, dzieci i młodzież do udziały w konkursach na lodzie.
Przez cały czas będzie trwać sprzedaż kawy, herbaty, domowej roboty ciast, bigosu oraz zapiekanek przygotowanych przez mamy hokeistów i panie ze Stowarzyszenia Nasz Wielbark.

Główna część Finału odbędzie się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Wybickiego 32. Początek o godz. 15.00. W programie znajdą się występy artystyczne - podopiecznych z przedszkola (w kolejności) 10,5, 8, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, 8, 9. Następnie wystąpią Bursztynki i Balbiny a po nich uczniowie z Zespołu Szkół n1 i 2 a następnie Gimnazjum nr 1 i 3.
Tradycyjnie jak co roku na wszystkich czekać będą pyszne domowe wypieki w Kawiarence "Pod Aniołami", "Seniorzy dla WOŚP" czyli stoisko Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Malborku. Stragany przedszkoli, szkół oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego a także „sklepik WOŚP” na którym kupić będzie można ciekawe przedmioty podarowane przez Sponsorów tegorocznego WOŚP w Malborku.

Nieodłączną częścią Finału są licytacje przedmiotów podarowanych na rzecz WOŚP. W tym roku powalczyć można m.in. o uczestnictwo w roli odtwórcy podczas Oblężenia Malborka 2017, piękny pierścionek od Państwa Suchodolskich, pyszny tort z cukierni Jędruś, kolację z Burmistrzem Markiem Charzewskim, obrazy Wandy Wolak oraz zdjęcie Kamy Trojak, przepiękną suknię Ady Zawadzińskiej z gali finałowej „MISS Polski na wózku 2016 marki MOHITO.

W sklepiku WOŚP będzie można kupić vouchery do malborskich restauracji, sprzęt AGD, zestawy gadżetów, wyroby skórzane, sesję zdjęciową, płyty malborskich zespołów, biżuterię i wiele, wiele innych.

Wieczorna część malborskiego WOŚP to Koncert Łubudubu czyli Makul@tura i MCKiE zagrają dla WOŚP! Koncert odbędzie się w Przestrzeni Aktywności Twórczej MAKUL@TURA (pl. Słowiański 17A) o godzinie 18:00.
Swoje umiejętności śpiewu oraz gry na gitarze zaprezentują dzieci, które uczestniczą w warsztatach muzycznych odbywających się w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA pod czujnym uchem instruktorki Katarzyny Zając-Baca. Wystąpią: Natalia Sarnowska, Małgorzata Oller, Oliwia Dądelewsla, Bartuś Szmytka, Martyna Szewczyk, Filip Tkaczyk, Monika Kościesza, Marcelka Farysej, Natalia Baca, Jędrzej Lewandowski, Blanka Wolniakowska, Patrycja Nowak, Janek Statkiewicz, Tadeusz Orzęcki, Borys Żuchowski, Zuzia Bakalarz, Amelka Kościesza, Zuzia Meyer, Oliwa Głąb, Andrzej Dąbrowski, Julia Nadolska, Celina Kasprzyk. Gościnnie akompaniować im będą Rafał Baca i Dariusz Kazaniecki.
Usłyszymy również podopiecznych Ewy Szwajlik, którzy szlifują swoje umiejętności wokalne w czasie zajęć prowadzonych w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji.
W makul@turze również będzie okazja do wzięcia udziału w licytacjach na rzecz WOŚP.
Jak co roku, o godz. 20.00 "światełko do nieba". Tym razem zapraszamy na niesamowity show Malborskiej grupy  Nephilim - Fire & Light Show na Placu K. Jagiellończyka.
Grupa prezentowała swoje umiejętności podczas Oblężenia Malborka w 2016 roku i spotkała się z wielkim aplauzem kilkutysięcznej widowni. Tancerze ognia wydobędą z płomieni ich niezwykłe, a zarazem naturalne piękno a Wy sami spojrzycie na ogień z zupełnie innej perspektywy.
Zapraszamy rodziców, ciocie, wujków, babcie, sąsiadów, kolegów, koleżanki, kuzynów, kuzynki oraz WSZYSTKICH, którzy mają ochotę wesprzeć gromkimi owacjami młodych artystów i pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!

WOLONTARIUSZE:
W tym roku w malborskim Finale udział weźmie 89 wolontariuszy. Po raz pierwszy w Malborku będzie można również przekazać datek korzystając z terminalu płatniczego. Dzięki współpracy Fundacji z MasterCard oraz Bankiem Pekao SA wchodzimy w nową erę finałowego grania - w końcu wirtualny pieniądz coraz częściej „wypycha” realne banknoty czy monety. Wolontariusz z terminalem będzie kwestował w miejscach, gdzie odbywają się akcje sportowe, imprezy towarzyszące finałowemu graniu, jednym słowem: wszędzie tam gdzie pojawia się dużo ludzi. Z doświadczenia w innych miastach wiemy, że wolontariusz z terminalem sprawdza się wszędzie tam, gdzie odbywają się aukcje finałowe.
A tradycyjnie…. Uczniowie malborskich szkół, harcerze będą całą niedzielę zbierać datki do puszek. Jak wygląda Wolontariusz?
Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz i identyfikator.
http://m.82-200.pl/2017/01/orig/wolontariusz-25-wosp-291.jpg
Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem.

Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.
http://m.82-200.pl/2017/01/orig/wzor-id-wosp-292.png
Puszka musi być oznaczona specjalną banderolą.
http://m.82-200.pl/2017/01/orig/banderole-na-puszce-290.jpg

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Malborka do wspólnego grania!

Sztab Malbork: www: www.wosp.malbork.pl
aukcje na allegro: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=45020299