Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

W malborskiej bibliotece wspaniały teatr i świąteczne warsztaty

2018-12-11 14:55:52 (ost. akt: 2018-12-11 14:58:35)

Wielkie uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych, niezwykła sceneria oraz kolorowe kostiumy i zachwycająca muzyka – tak w skrócie można streścić, co działo się w malborskiej bibliotece przed południem w sobotę 8 grudnia 2018r.

W ramach obchodów XXVIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce tradycyjnie zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Gargulec z Gdyni. Tym razem był to spektakl zatytułowany „Sikorka Agatka”.

Dzieci dowiedziały się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom oraz w jaki sposób im pomóc. Aktorzy Teatru Gargulec zaprosili dzieci m.in. na The Voice of Ptakas, w którym rapowy rytm nadał MC Dzięcioł. Jak można zasłużyć na miłość ptaków? MC Dzięcioł odpowiada rapująco, że „robak plus dziób to pełny jest brzuch”.

Dzień wcześniej, czyli w piątek 7 grudnia zainaugurowaliśmy program obchodów Festiwalu warsztatami w mediatekowym Klubie Pasjonata, podczas którego tworzyliśmy własnoręczne ozdoby choinkowe z materiałów eko.
To nie koniec naszych propozycji. Już wkrótce poinformujemy Państwa o kolejnych wydarzeniach w malborskiej bibliotece.

Informacja: Marzena Gliniewicz. Zdjęcia: Mariam Pedrovi. Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku