Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Malborscy karatecy rywalizowali w Szczecinku

2018-12-11 14:32:14 (ost. akt: 2018-12-11 14:47:26)

W miniony weekend w Szczecinku odbył się Puchar Polski w Karate. Zjechało około 450 zawodników z całej Polski. Pełna nazwa imprezy to XXXV Puchar Polski Seniorów Kyokushin Karate i XV Puchar Polski Młodzików, Juniorów, Juniorów Młodszych. Organizatorem zawodów był Szczecinecki Klub Kyokushin Karate. Sędzią głównym był Shihan Edward Urbańczyk.

Turniej rozpoczął się od wczesnych godzin porannych i trwał cały dzień. Do godziny 12 zawodnicy prezentowali formy kata. Później rozpoczęły się walki. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 15.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali Senpai: Miłosz Wolak, Monika Matlewska oraz Maciej Wójtowicz. Kierownikiem drużyny była Sensei Sylwia Mackiewicz.

W pierwszej części zawodów t.j. kata mieliśmy jednego reprezentanta Miłosza Wolaka. Miłosz w swojej kategorii junior 16-17 lat zajął drugie miejsce.

Drugą częścią zawodów było kumite. Do tej rywalizacji przystąpiła trójka naszych zawodników. Miłosz kategoria junior 16-17 lat -65kg, Monika juniorka 16-17 lat -60kg oraz Maciej junior młodszy +65kg.

Miłosz wygrał pierwszą walkę przed czasem przez ippon, drugą walkę przez wskazanie sędziów, niestety trzecią przegrał przez wskazanie sędziów na przeciwnika. Ostatecznie dało mu to trzecie miejsce w tym prestiżowym turnieju.

Monika po dobrej walce, przegrała ze swoją przeciwniczką przez wskazanie sędziów.

Maciej nie dał szans swoim rywalom i po wygraniu dwóch walk dostał się do finału. Niestety w finale poległ swojemu przeciwnikowi przegrywając przez wazari.

Dorobek medalowy Malborskiego Klubu Kyokushin Karate z tej imprezy to 3 medale. Dwa srebrne oraz jeden brązowy. Puchar Polski Kyokushin to bardzo prestiżowe zawody, w których uczestniczą zawodnicy z wszystkich organizacji kyokushin w Polsce. Zawody w Szczecinku kończą starty naszych zawodników w tym roku. Kolejne zawody już w marcu.

Malborski Klub Kyokushin Karate pragnie podziękować Sensei Sylwi Mackiewicz za opiekę nad drużyną oraz kibicom z Malborka i Sztumu, którzy przyjechali na zawody dopingować naszych zawodników.

Nadesłał: Marcin Wiśniewski