Poniedziałek, 20 maja 2024. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w SOSW

2018-12-11 09:41:22 (ost. akt: 2018-12-11 09:44:04)

5 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Malborku, odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas apelu przybliżone zostały idee wolontariatu oraz w ciekawy sposób zaprezentowano cechy, jakimi powinien charakteryzować się wolontariusz.

Wolontariusze mieli okazję przedstawić się, jak również przybliżyć trochę kulturę swojego kraju.

Jako pierwszy wystąpił Victor Hauchecorne wolontariusz z Francji. Opowiedział o sobie, swoim doświadczeniu w pracy wolontariackiej oraz zabrał wszystkich zebranych w krótką podróż do Francji za pomocą prezentacji multimedialnej.
Druga wolontariuszka, pochodząca z Meksyku Tamara Lopez, mówiła o tym, dlaczego zdecydowała się tak poświęcać swój wolny czas, co daje jej praca na rzecz innych oraz pokazała swój kraj, jego symbole, zwyczaje oraz najciekawsze miejsca.
Wolontariusze z okazji ich święta otrzymali drobne upominki oraz życzenia powodzenia w dalszej pracy i energii do działania.

Czekała również na nich miła niespodzianka w postaci występów przygotowanych przez uczniów SOSW w Malborku. Grupa przedszkolaków wykonała taniec do piosenki w języku francuskim, a uczennice szkoły podstawowej zatańczyły układ taneczny do hiszpańskiego utworu.

Całą uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek o Francji i o Meksyku.

Nadesłał: Piotr Olbryś, SOSW Malbork