Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

„Cuda Ogłaszają” – koncert kolęd Krystyny Stańko w ramach Bożego Narodzenia w Sztuce

2018-12-10 13:55:19 (ost. akt: 2018-12-10 14:12:33)

Organizatorzy XXVIII Festiwalu „Boże Narodzenie w Sztuce” zapraszają na koncert kolęd Krystyny Stańko, który odbędzie się 28 grudnia br. o godz. 18.00 w Sali Karwan w Muzeum Zamkowym w Malborku.

Podczas koncertu w Malborku usłyszymy głównie program świąteczny, kolędy, które artyści nagrali na płycie „Cuda Ogłaszają”. Nie zabraknie jednak utworów z ostatniej płyty pt. Krystyny Stańko pt. „ Novos Anos” przepełnionej słoneczną sambą i bossa novą, na której gościnnie zagrał wybitny perkusita z Brazylii Ze Luis Nascimento.

Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska).

Krystyna Stańko
to wokalistka, która z dużą swobodą porusza się w wielu stylistykach muzycznych, jednak najbardziej kocha jazz ! Od lat jej płyty cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności i uznaniem krytyki. Jest laureatką wielu znaczących nagród, w tym Pomorskiej Nagrody Artystycznej, Nagrody im. Anny Jantar, Osobowość Radia Gdańsk, Kobieta Sukcesu 2017, medal Gloria Artis, była nominowana do Nagród Fryderyka, a jej płyta Kropla Słowa - to album Roku czytelników czasopisma Jazz Forum.

Współpracuje ze znakomitymi instrumentalistami: Dominikiem Bukowskim na wibrafonie, Piotrem Lemańczykiem na kontrabasie, Marcinem Wądołowskim na gitarze i Mikołajem Stańko na perkusji.

Zespół koncertuje w kraju i za granicą : m.in. Szwecja, Kanada, Rosja, Czechy, Norwegia, Niemcy…

	http://m.82-200.pl/2018/12/orig/koncertstanko-3940.jpg