środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

RACING TEAM SWING na Zamkowych Kameraliach

2018-12-04 07:48:26 (ost. akt: 2018-12-03 20:21:13)

Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają miłośników radosnego i rytmicznego swingu na kolejny koncert w ramach cyklu „Zamkowe Kameralia”. Przed malborską publicznością wystąpi zespół RACING TEAM SWING

Już dziś zapraszamy na ucztę przygotowaną przez fantastyczną siódemkę muzyków. To będzie kolejny niezapomniany wieczór ! Nie wolno tego przegapić!

Koncert odbędzie się w KARWANIE
13 grudnia, początek o godz. godz. 18:00

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet https://bilety.zamek.malbork.pl w cenie 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.
O muzykach: Zespół Racing Team Swing to kontynuacja zespołu Modern Dixieland, który został założony w 2010r. Większość grających w Racing Team Swing grało w Modern Dixieland. Pierwszy koncert Racing Team Swing odbył się w listopadzie 2016r. na warszawskich Bielanach. W zespole w większości grających to znakomitości polskiego jazzu. Muzycy nie tylko znani i cenieni w Polsce ale też poza jej granicami. Stały skład zespołu tworzą: trębacz Adam Kupiec, który przygodę z jazzem rozpoczął w 1960r.,na puzonie gra legenda polskiego jazzu doskonały instrumentalista Andrzej Piela, na gitarze basowej świetny i ceniony muzyk Jerzy Stelmaszczuk, na gitarze założyciel grupy Robert Barczyński, na pianie wyśmienity improwizator Wiktor Zydroń zdobywca III miejsca w konkursie pianistów jazzowych w Polsce. Zamienie na pianie gra Wojciech Puszek, doskonały pianista, który grał z wieloma znanymi i wybitnymi jazzmenami, jak Muniak, Wróblewski, Szukalski, oraz z amerykańskimi muzykami. Na saksofonie tenorowym i klarnecie, jeden z najlepszych muzyków na tych instrumentach Marek Rudnicki. Ray Charles gdy był w Polsce zaprosił do swojego zespołu M. Rudnickiego, na koncerty w Polsce. Zamienie na saksofonie i klarnecie gra Janusz Kwiecień, wybitny saksofonista i klarnecista, zdobywca Złotej Tarki w 1977r. J. Kwiecień jest uważany przez wielu znawców jazzu za najlepszego polskiego klarnecistę. Na perkusji zamiennie grają wybitny pałkarz Marek Stach, lub Stanisław Pietrzyk.

Na ten rok, jak i na następny zespół przygotował program „Tribute to George Gershwin”. Zespół gra nowoczesny swing, który łączy tradycję z nowoczesnością.


Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork, Starostwo Powiatowe w Malborku, Miasto i Gmina Nowy Staw oraz Grupę CEDROB i Przedsiębiorstwo NOGAT.

http://m.82-200.pl/2018/12/orig/0001-3911.jpg
http://m.82-200.pl/2018/12/orig/0002-3912.jpg