Wtorek, 29 listopada 2022. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

„Klasa rodzinie” w malborskiej mundurówce

2017-01-04 10:58:45 (ost. akt: 2017-01-04 11:02:45)

W grudniu 2016 roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wśród uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w Malborku, będącej częścią Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, przez pedagoga szkolnego Mariolę Karaś została zainicjowana akcja „Klasa rodzinie”.

Klasa wspólnie z wychowawcą przygotowywała paczkę świąteczną, która została przekazana najbardziej potrzebującym uczniom szkoły. W szczytną akcję włączyło się wiele klas, między innymi klasa II fryzjer, III fryzjer oraz III wielozawodowa wraz z wychowawcami. Uczniowie chętnie włączyli się w tą inicjatywę i mówią: „Razem zmieniamy świat na lepsze”.

Celem akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na krzywdę drugiego człowieka oraz na to, by dostrzegali, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować.

Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują młodych ludzi, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej.

tekst i zdjęcia: Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 w Malborku