Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

2 grudnia rusza Regionalna Liga Hokeja na Lodzie

2018-11-29 09:23:48 (ost. akt: 2018-11-29 09:38:54)

Od najbliższej niedzieli przez kolejne 4 miesiące na malborskim lodowisku OSiR rywalizować będzie 6 zespołów w Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie. Jest to już IX edycja rozgrywek RLH w Malborku, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 i OSiR.

http://m.82-200.pl/2018/11/orig/1-3890.jpg
W tym roku rywalizować ze sobą będą:
Bombers Malbork
Orły Czersk
Grizzlies Gdynia
Grom Morąg
Wiking Elbląg
Gryf Tczew

Najbliższy mecz już w niedzielę 2 grudnia:
godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork – Gryf Tczew
godz 9'30 - mecz II – Wiking Elbląg – Grom Morąg
godz.11'00 mecz III - Grizzlies Gdynia – Orły Czersk
Zapraszamy na lodowisko pasjonatów hokeja i kibiców malborskiej drużyny, gdzie oprócz meczu hokejowego będzie można spróbować przygotowanych przez rodziców małych zawodników UKS Bombek ciepłych potraw.

Regulamin Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie:
W lidze mogą uczestniczyć zawodnicy – amatorzy, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali tej dyscypliny sportowej trenując w klubie zrzeszonym w PZHL i posiadający licencję zawodniczą. Wyjątkiem są byli zawodnicy, którzy ukończyli 45 lat po konsultacji i zgodzie wszystkich kapitanów drużyn uczestniczących w rozgrywkach.
Spotkania będą odbywały systemem mecz – rewanż – 14 kolejek, każda z drużyn rozegra 12 meczy. Czas meczu to 2 x 30 min bez zatrzymywania zegara. Niedozwolona jest gra z tzw. „klepki”i gra ciałem. Za nadmierną ostrość w grze (atak z tyłu,spowodowanie upadku w sytuacji „jeden na jeden”,zepchnięcie na bandę) zawodnicy będą karani 2 min lub 5 min karami. Za niesportowe zachowanie itp. sędzia może wykluczyć zawodnika z dalszej gry w meczu. Każda sytuacja, w której zawodnicy będą niesportowo zachowywali się w stosunku do siebie będą karani kolejno:2 min, 5 min lub w sytuacjach skrajnych – kara meczu. Po zdobyciu bramki przez drużynę, która grała w przewadze, „czwarty” zawodnik drużyny ukaranej powraca na lód. Zawodnik ukarany – karą meczu
nie może grać w następnej kolejce – pauzuje. Za spowodowanie bójki zawodnik będzie wykluczony z dalszych rozgrywek, za udział w bójce więcej niż dwóch zawodników drużyna będzie zdyskwalifikowana, wszelkie sporne sytuacje będą rozpatrywane bezpośrednio po rozegranym meczu wspólnie z kierownikami drużyn uczestniczących w rozgrywkach.Wszelkie dyskusje, kwestionowanie decyzji w trakcie meczu z prowadzącym zawody (zawodników nie będących kapitanami drużyn) będą bezwzględnie karane 2 min/5 min lub karą meczu. Wszelkie sytuacje sporne, które mogą wpłynąć na końcowy wynik meczu będą konsultowane z
sędzią technicznym i kapitanami drużyn po zatrzymaniu czasu przez sędziego prowadzącego mecz. Radę ligi tworzą: Sławomir Nawrocki, Paweł Dobrzyński, Krzysztof Podracki, Mirosław Moga, Rafał Sokalski Marcin Domaniewski oraz Piotr Sadowski. W kwestiach spornych decydować będzie organizator i rada ligi, lub przedstawiciele drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Sędziowie będą prowadzili mecz zgodnie z regulaminem PZHL ze zmianami, które są niezbędne z uwagi na niepełen wymiar lodowiska i możliwościami technicznymi obiektu. Mecze będą odbywały się na lodowisku OSiR w Malborku o wymiarach 40m/20m. Podczas spotkania na lodowisku drużyna składać się będzie z 4 zawodników z pola plus bramkarz. Ilość zawodników uczestniczących/rezerwowych jest dowolna.

Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat. Wyjątkiem jest udział zawodników nieletnich za zgodą rodziców, posiadający aktualne badania lekarskie przychodni sportowej, dotyczy zawodników 15+ ( rocznik 2003 i starsi).

Mecze będą odbywały się w niedzielę od godz.8'00 do 12'30.
Mecz pierwszy – godz 8'00 – 9'05 (5min przerwy pomiędzy tercjami) wejście na obiekt o godz 7'30, drugi mecz – godz. 9'30 – 10'35,
trzeci mecz – godz 11'00 – 12'05 . Rolba wjedzie w przerwie pomiędzy meczami.
Zawodnicy przebierają się w dwóch wyznaczonych szatniach (dwa zespoły w jednej szatni).