Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Malborczycy zwyciężyli w kolejnym meczu ligowym U12

2018-11-29 09:04:58 (ost. akt: 2018-11-29 09:07:47)

Malborski zespół UKS Bombek SP3 wygrał drugi mecz z rzędu w lidze hokeja na lodzie KPOZHL w kategorii U12 - żak młodszy. Po wysokiej wygranej w zeszłym tygodniu 17:1 z BKS Bydgoszcz przeciwnikiem naszego zespołu był Klub MKS Sokoły Toruń, z którym nigdy wcześniej nie udało się malborskiemu zespołowi wygrać. Jednak tym razem po wyrównanym meczu jedynie w dwóch pierwszych tercjach, w trzeciej nasz zespół okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając ostatecznie 11:7.

Dzięki zwycięstwu UKS Bombek przesunął się w tabeli na 4 miejsce. Niewątpliwie zwycięstwo z klubem z Torunia jest sporym sukcesem naszego Klubu, Toruń jest jednym z najlepszych ośrodków w Polsce, który szkoli dzieci i młodzież w hokeju na lodzie. Jednak tym razem po wyrównanym meczu ale tylko w dwóch pierwszych tercjach, w trzeciej nasz zespół okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając ostatecznie 11:7. Dzięki zwycięstwu UKS Bombek przesunął się w tabeli na 4 miejsce.

Malborski zespół zagrał w składzie: Michał Muczeński - 7 bramek, Jan Romanowski - 1 bramka, Jakub Wocial - 2 bramki, Miłosz Pakulski - 1 bramka, Hubert Bruggermann, Michał Król, Krzysztof Ciesielski, Wojtek Czerniewski, Piotr Walas, Wojtek Walas, Rafał Jaskulski, Tymoteusz Bołtryk, Nikodem Tanaś, Szymon Jaśniewski, Chojniak Maciej. Za tydzień UKS Bombek SP3 jedzie do Gdańska zmierzyć się z wiceliderem i zarazem faworytem rozgrywek GKS Stoczniowiec Gdańsk. Żak starszy (kategoria U14) natomiast jedzie do Torunia rozegrać dwa mecze 1/2 grudnia z MKS Sokołami Toruń. Najmłodsi zawodnicy 6/10 lat zagrają na turnieju mini hokeja na lodzie w Elblągu.
Wychowankowie naszego klubu grali na wypożyczeniu: Michał Sadowski rozegrał dwa mecze w I lidze SMS Toruń, niestety tym razem przegrane, SMS zajmuje 6 miejsce w tabeli rozgrywek. Bartosz Grabara zagrał w jednym meczu MKS Sokoły Toruń. Bartek jest bramkarzem, obydwa mecze MKS wygrał zajmując 7 miejsce w tabeli. Michał Nawrocki zagrał w obydwu meczach niemieckiego zespołu DEG Dusseldorf do którego został wypożyczony. Michał strzelił jedną z bramek i zaliczył asystę. Zespół z Dusseldorfu zajmuje 3 miejsce w tabeli rozgrywek niemieckiej ligi U17.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do naszego klubu na zajęcia nauki jazdy na łyżwach, gry i zabawy na lodzie i oczywiście hokej na lodzie, które odbywają się codziennie na malborskim lodowisku OSiR.

Zapraszamy też do uczniów klas III do SP3, gdzie od września powstanie kolejna IV klasa sportowa o profilu hokej na lodzie i piłka siatkowa.
wszelkie informacje na stronie www.hokejmalbork.pl

Od najbliższej niedzieli przez kolejne 4 miesiące na malborskim lodowisku OSiR rywalizować będzie 6 zespołów w Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie. Jest to już IX edycja rozgrywek RLH w Malborku, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 i OSiR. W tym roku rywalizować ze sobą będą:
Bombers Malbork
Orły Czersk
Grizzlies Gdynia
Grom Morąg
Wiking Elbląg
Gryf Tczew
Najbliższy mecz już w niedzielę:
godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork – Gryf Tczew
godz 9'30 - mecz II – Wiking Elbląg – Grom Morąg
godz.11'00 mecz III - Grizzlies Gdynia – Orły Czersk
Zapraszamy na lodowisko pasjonatów hokeja i kibiców malborskiej drużyny, gdzie oprócz meczu hokejowego będzie można spróbować przygotowanych przez rodziców małych zawodników UKS Bombek ciepłych potraw.