środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Malborscy hokeiści na turniejach międzynarodowych

2017-01-03 12:40:05 (ost. akt: 2017-01-03 12:44:14)

28-30 grudnia dziewięciu hokeistów UKS Bombek SP3 uczestniczyła w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Jastrzębiu Zdrój rocznika 2005. W zawodach brały udział zespoły z Czech, Kadra Moraw, Kadra Śląsk I, Łódź, Liberec, Kadra Śląsk II.

Nasza wspólna drużyna UKS Bombek Malbork/HUKS Niedźwiadki Gdynia zajęła ostatecznie V miejsce. Nasi młodzi hokeiści mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce z tego rocznika, jesteśmy pewni, że zdobyte podczas turnieju doświadczenie zaowocuje w przyszłości dobrymi wynikami. W zawodach brali udział: Nadia Ratajczyk, Łukasz Piór, Bartosz Seńko, Adrian Czarniak, Kacper Dorobek, Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Michał Muczeński i Miłosz Rukat.

Turniej organizowany był przez PZHL i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Żak młodszy wznawia rozgrywki 25/26 stycznia meczem z ŁKH w Łodzi. Wcześniej nieco starsi koledzy grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń rozgrywali swoje mecze w Czechach i w Toruniu. Michał Nawrocki w dniach 19-21 grudnia uczestniczył w Turnieju międzynarodowym w miejscowości Bilina, gdzie rywalizował w silnie obsadzonych zawodach z najlepszymi zawodnikami z Czech i Słowacji zajmując ostatecznie 6 miejsce. Michał w turnieju strzelił 3 bramki. Kilka dni później 25-27 grudnia w Toruniu Michał i Bartek Grabara zagrali w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie Christmas Cup 2016 rocznik 2001 z udziałem drużyn z Rosji, Białorusi, Litwy, Izraela, Ukrainy. A już w najbliższy weekend rozegrana
zostanie VI kolejka Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork – TH Gryf Gardeja, godz 9'30 mecz II – Marvin's Oliwa Gdańsk – Grom Morąg, godz 11'00 mecz III - Media Team Gdańsk – Grizzlies Gdynia,pauza – UKS Bombek/Niedźwiadki Gdynia. Zapraszamy do kibicowania na lodowisko miejskie OSiR.

15 stycznia jak co roku tradycyjnie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Lodowisku w Malborku.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska.

Nadesłał: Sławomir Nawrocki