Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Metafory Muzyczne 2018 - "Ach, jaka piękna tragedia..."

2018-11-26 10:17:11 (ost. akt: 2018-11-26 10:34:31)

Metafory Muzyczne w Malborku to cykliczna impreza kulturalna, która w tym roku odbędzie się po raz czwarty. Jej cechą szczególną jest łączenie różnych stylów i form, nie tylko muzycznych. Metafory to spotkanie muzyków i twórców z mieszkańcami regionu, uczniami szkół i placówek muzycznych, zespołami i sekcjami muzycznych placówek kulturalnych, lokalnymi zespołami i wszystkimi zainteresowanymi wspólnym, muzycznym tworzeniem, przenikaniem.

http://m.82-200.pl/2018/11/orig/plakat-3872.jpg
Tegoroczne Metafory to niecodzienne połączenie muzycznej kultury słowiańskiej z kabaretowo-aktorską inscenizacją. Podczas 4 dniowych warsztatów muzyczno-aktorskich przygotowana zostanie ponadczasowa opowieść, osadzona w czasach średniowiecznych.

Męski świat w słowiańskiej osadzie, zlot szeptuch i wiedźm, starcie żywiołów, ognia i wody, kobiet i mężczyzn, pierwotne rytmy i biały śpiew, to tylko niektóre z elementów widowiska, które zostanie zaprezentowane podczas koncertu galowego.

Projekt zakłada realizację cyklu warsztatów artystycznych oraz galowego koncertu skierowanego do mieszkańców regionu. W tym roku Koncert pod tytułem

"Ach, jaka piękna tragedia..."

Osada męska Wielbark. X wiek ery nowożytnej.
Kamienne kręgi przyciągają Szeptuchy. Szalone wiedźmy jak co roku odprawiają rytuał spotkania. Tym samym wdzierają się w męski świat - poukładany, spokojny i nudny.
Bitwa. Walka. Miłość i Wygrana.
Lęk. Odwaga i Pojednanie.
Szczęśliwy finał. Nieprzewidywalna puenta.

Widowisko damsko-męskie.

O ścieraniu się żywiołów. O poszukiwaniu jedni i znajdowaniu życia. Muzyczne. Komediowe. Nawet kabaretowe. Nawet z orkiestrą. Małą orkiestrą. Orkiestrunią. Oczywiście z chórem. Chór śpiewa. Chór się wciela. Chór żyje. W światłach.W dymie. W cegle. Całkowicie autorskie. Całkowicie niepowtarzalne. Jednorazowe. Stereotypowe. Niestereotypowe. Z tezą, antytezą i syntezą. O wszystkim i o... wszystkim. Bo nic skoro nie istnieje, to istnieje wszystko. Dla Malborka. W Malborku. Przez Malbork. Na zawsze, czyli na wieki.

Prawda to niedopowiedzenie rzeczywistości. Na scenie będziemy tę rzeczywistość nie dopowiadać.

Jednym z męskich żywiołów tego widowiska będzie Kabaret Świerszczychrząszcz.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w MCKIE al. Armii Krajowej 68 Malbork, oraz w Szkole Łacińskiej ul. Stare Miasto 42 Malbork