Poniedziałek, 4 grudnia 2023. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Twórcy „Młodzieżowego Bigosu” na warsztatach z radiowcem z Radia Gdańsk

2018-11-22 12:08:44 (ost. akt: 2018-11-22 12:14:00)

„Młodzieżowy Bigos” to audycja, która już na stałe wpisała się w ramówkę Radia Malbork. W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Marii Seibert prezentują własne autorskie felietony na tematy, które są bliskie współczesnej młodzieży.

Praca w radio nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej, jeśli robi się to amatorsko, dlatego ważne jest ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i korzystanie z wiedzy doświadczonych dziennikarzy. Niezwykle cenną lekcją były dzisiejsze (22.11) warsztaty z Wojciechem Stobbą, który na co dzień jest reporterem Radia Gdańsk. „Bigosowcy” i pozostali uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób zbiera się materiały prasowe i jak przygotowuje się tak zwane newsy. Była teoria i była praktyka - młodzież miała za zadanie przekształcić depeszę w krótką jednominutową notatkę do serwisu informacyjnego.

Druga część warsztatów dotyczyła już samego programu „Młodzieżowy Bigos”. Po wysłuchaniu poszczególnych felietonów, gość udzielał prowadzącym cennych wskazówek, dyskutował na temat rozszerzenia audycji o nowe elementy i zachęcał do realizacji własnych pomysłów.

Na zakończenie Wojciech Stobba zadeklarował chęć dalszej współpracy i zaprosił młodzież do Radia Gdańsk. Z pewnością nie było to ostatnie spotkanie z dziennikarzem a cenne uwagi przyniosą efekt przy nagraniu kolejnej audycji.