środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Podziękowanie za udział w festynie Rodzinnym dla Hani

2018-11-20 09:13:36 (ost. akt: 2018-11-21 16:27:57)

Organizatorzy: Elżbieta Więckiewicz, Celina Pacanowska, Beata Komoszyńska, Aleksandra Łakomy, Wioletta Murawska - wspaniała, gotowa do działania drużyna - dziękuje wszystkim za wsparcie udzielone chorej Hani Pufal podczas sobotniego festynu! Wspólnie udało się zebrać aż 16,996 i 15 gr. Puszki zostały otwarte komisyjnie z przedstawicielami Stowarzyszenia " Nasz Wielbark".

Na scenie wystąpiły: Zespół " Bursztynki" pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej, Dzieci z Przedszkola nr 5 " Dzieci z Zamkowego Wzgórza", "Tęcza", " Bajka", Przedszkole nr 10, " Krasnal", "Pod Kasztanami”,z zerówki Szkoły Podstawowej nr 9, soliści- Zofia Machcińska, lat 7, Alan Rojewski- lat 8. Na scenie dzielni strażacy z OSP Stogi przeprowadzili też pokaz pierwszej pomocy.

Pani Krystyna Panek zaprezentowała pieski, które mogą pójść do adopcji i zorganizowała stoisko pod nazwą "Cegiełka dla Hani". Na festynie były również stoiska sponsorów: pieczywo i ciastka Państwa Szydłowskich, stoisko z kawą, herbatą i ciastami, które upiekły mamy dzieci z " Bursztynków" i mamy dzieci z Przedszkola nr 5, całym sercem służył nam radny Robert Król, pomagając paniom przy ciastach. Cała kadra Przedszkola "Krasnal" zapewniła występującym dzieciom pyszne słodycze, a na stoisko powędrowały kolorowe lizaki!

Pan Paweł Dziwosz zasponsorował dzieciom biorącym udział w festynie kilka koszyków słodyczy, a na stoisko " Cegiełka dla Hani" powędrowały cenne upominki. Była też pyszna grochówka, którą ugotował dla nas Zajazd Jonatan w Czerninie. Mogliśmy skosztować smacznego bigosu, który ugotowali dla nas właściciele Groblanki.

Było też stanowisko DKMS - pobór próbek wymazu z ust, gdzie czekała na chętnych Pani Marta Wróblewska wraz ze swoją wspaniałą drużyną. Dzięki temu można było zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Kolejne stanowisko na którym gościli nasi sponsorzy to firma " Balonowy Twister". Państwo Wyczułkowscy byli oblegani przez dzieci, gdyż tam można było skosztować pysznej waty cukrowej i smacznego popcornu. Kolejne stanowisko to malowanie buziek przez cudowne Panie z Akademii Nauczania oraz mamy zespołu Bursztynki, Jowita i Kasia oraz Ola i Agata koleżanki ze Szkoły Łacińskiej. Voucherami od naszych sponsorów, zajmowała się wspaniała Karolina (mama zespołu Bursztynki): na modną fryzurę, piękne paznokcie, urodę dla ciała oraz na zabawę dla dzieci.

Kolejne stanowisko z pieskami edukacyjno-terapeutycznymi Polskiego Klubu Kynologicznego, które obsługiwała Pani Joanna Sens. Ogromne stoisko pod nazwą "Cegiełka dla Hani" bardzo kolorowe, pełne zabawek, książek, biżuterii i innych gadżetów przyciągało wzrok dzieci i dorosłych. Wszystkie przedmioty podarowali nam rodzice z Przedszkola nr 5, rodzice i dzieci z zespołu" Bursztynki", dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, klasa "0" przy Szkole Podstawowej nr 9, dzieci z oddziału przedszkolnego " Lolek" przy Zespole Szkół Katolickich im Jana Pawła II w Malborku, oraz mieszkańcy naszego miasta. Dalej dmuchany zamek i trampoliny, które były wielką atrakcją festynu i dały dzieciom wiele radości! Na kolejnym stanowisku biżuteria, dalej kosmetyki i gadżety reklamujące nasze miasto Malbork.

Pani Maria Seibert przyłączyła się do festynu i zorganizowała zbiórkę "Cegiełki dla Hani" wśród młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku.

Stoisko z koszulkami, na których był wizerunek Hani, zasponsorowała Pani Katarzyna Prądzyńska.

Wraz z nami nad całością festynu czuwała wspaniała młodzież z MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA: Marika Skibiak, Paula Kapuścińska, Zuzanna Wojciechowska, Juliusz Szatkowski, Ola Liss, Antoni Trepkowski. Dziękujemy osobom, które zapewniły nam scenę, nagłośnienie, a są to: Ryszard Ignaczak, p. Krzysztof, Michał Seibert , Rafał i Kasia Baca.

Z całego serca nasza drużyna dziękuje wszystkim sponsorom, którzy przyłączyli się do wsparcia Hani w walce z chorobą. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na festynie mieszkańcom naszego miasta. Zawsze można na Was liczyć. Dziękujemy, że w tym dniu byliście razem z nami!

Podziękowania przesłane przez organizatorów festynuhttp://m.82-200.pl/2018/11/orig/36382027-986373651539517-5247130355470696448-n-3796.jpg